بلاگ

9 نکته تخصصی درمورد سخنرانی عمومی که برای رشد تجارت لازم دارید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

9 نکته تخصصی درمورد سخنرانی عمومی که برای رشد تجارت لازم دارید

سخنرانی عمومی، در لیست 5 ترس برتر جای دارد و پس از آن مرگ قرار گرفته است. بله درست است، بیشتر مردم از صحبت کردن در مقابل دیگران بیشترمی‌ترسند تا از مرگ و این شرم‌آور است، زیرا آن‌چه بسیاری از مردم، به ویژه صاحبان مشاغل، نمی‌دانند این است که سخنرانی عمومی، ابزاری فوق‌العاده برای رشد و موفقیت است.

9 نکته تخصصی درمورد سخنرانی عمومی که برای رشد تجارت لازم دارید
9 نکته تخصصی درمورد سخنرانی عمومی که برای رشد تجارت لازم دارید

مزایای تجاری سخنرانی عمومی

سخنرانی عمومی، یکی از موثرترین راه‌ها برای معرفی محصولات و خدمات شما به مخاطبان است. به این فکر کنید که چگونه صاحبان مشاغل، دسترسی به برند را گسترش می‌دهند. آن‌ها اغلب، هزینه تبلیغات گران‌قیمتی را پرداخت می‌کنند.

 

سخنرانی عمومی، به ایجاد آگاهی از برند شما کمک می‌کند. این یک فرصت عالی برای شما است تا با یک جمعیت مشتاق صحبت کنید، بنابراین در هزینه تبلیغات شما صرفه‌جویی شده و می‌توانید صدها نفر را در یک همایش واحد، تحت تأثیر قرار دهید و آن‌ها را ترغیب کنید که برند شما را امتحان کنند.

هیچ تلاشی دیگری به اندازه یک سخنرانی عمومی، نمی‌تواند شما را به عنوان یک متخصص، مشهور کند. این بسیار حائز اهمیت است چرا که مصرف‌کنندگان از یک برند جدید که تخصص خود را اثبات کرده، استقبال می‌کنند.

  سخنرانی عمومی، می‌تواند اعتماد به نفس و مهارت فروش شما را بسیار بالا ببرد. فروش بخش جدایی‌ناپذیری از رشد مشتری و درآمد ماهانه است. اگر شغل شما فروش است، صحبت کردن در جمع می‌تواند به شما کمک کند، در ارتباط با افراد، احساس راحتی داشته باشید.

 

9 نکته برای شروع صحبت های عمومی

اکنون که دانستید سخنرانی عمومی یکی از بهترین کارها برای رشد برند شماست، نیاز دارید به نکات کاربردی زیر توجه کنید:

 

1 - ارائه مربوطه را تهیه کنید

در مورد چه چیزی صحبت خواهید کرد؟ برای ارائه ارزشمندترین اطلاعات، باید در مورد مخاطبان خود کمی تحقیق انجام دهید. بزرگترین درد آنها چیست؟ چه سؤالاتی در رسانه‌های اجتماعی و انجمن‌های آنلاین مطرح می‌شود؟ چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید؟

اگر به جای آنچه می‌خواهید، بر آن‌چه مردم نیاز به شنیدن آن دارند، تمرکز کنید، صدایتان بهتر شنیده می‌شود، که این برای شما بسیار پرسود است.

 

2- تمرین کنید

اگر در سخنرانی عمومی تازه‌کار هستید، ایده خوبی است که قبل از اولین حراج خود، تمرین کنید. شما می‌توانید با ارائه سخنرانی خود با صدای بلند با خود، شاید هم در مقابل آینه، شروع کنید. وقتی بر آنچه می‌خواهید بگویید مسلط شدید، از چند دوست، اعضای خانواده یا همکاران خود بخواهید به ارائه شما گوش دهند و بازخورد خود را ارائه دهند. این انتقادات و پیشنهادات را بشنوید. از هیچ انتقادی ناراحت نشوید، در عوض از آن برای بهتر کردن عملکرد خود، استفاده کنید.

 

 ممکن است بخواهید صدای خود را درحین صحبت، ضبط کنید تا بتوانید از عملکرد خود، بازخورد بگیرید. آیا شما مانند ربات هستید یا طبیعی رفتار می‌کنید؟ صدای شما یکنواخت است یا رسا؟ آیا خیلی سریع صحبت می‌کنید یا از مکث‌های موثر استفاده می‌کنید؟ اینها بعضی از مواردی است که باید آن‌ها را رصد کنید.

 

 3 - اهداف تجاری خود را تعیین کنید

چگونه می‌خواهید ازسخنرانی عمومی، برای اهداف خاصی استفاده کنید؟ آیا می‌خواهید با سرمایه‌گذاران بالقوه ارتباط برقرار کنید؟ برای تشکیل اتحاد با سایر صاحبان مشاغل در صنعت، ارتباط برقرار کنید؟ مصرف‌کنندگان را با محصول یا خدمات جدید خود آشنا کنید؟ اهداف شغلی خاص خود را کسب کنید تا بتوانید پس ازآن سازمان‌دهندگان مناسبی را هدف قرار دهید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید با صاحبان مشاغل دیگر ارتباط برقرار کنید، صحبت‌کردن در یک اتاق بازرگانی معقول است، در حالی که اگر می‌خواهید جلوی مشتریانی که به دنبال محصول شما هستند، قرار بگیرید، سخنرانی در یک اتاق تجارت، ممکن است اتلاف‌وقت باشد.

 

4 - به طور جدی به دنبال مشارکت صحبت کردن باشید

 "اگر یک ارائه عالی ارائه دهید، آن‌ها خواهند آمد" این جمله در مورد سخنرانی عمومی صدق نمی‌کند. در ابتدا، می‌خواهید هر ماه زمان بگذارید تا به دنبال فرصت صحبت کردن باشید.

به جای این کار، یک امضای ایمیل اضافه کنید که برای شما تبلیغ کند. یک صفحه  مخصوص صحبت کردن به وب سایت خود اضافه کنید و به طور فعال به برگزارکنندگان رویداد، دسترسی داشته باشید تا پیشنهاد سخنرانی در رویدادها را به آن‌ها بدهید. هنگامی که در رزومه خود چندین سخنرانی داشته باشید، در نهایت از شما برای صحبت در رویدادها دعوت می‌شود. برای رسیدن به آن‌جا کمی زمان لازم خواهد بود، اما دلسرد نشوید.

 

5 - وسایل بازاریابی را همراه داشته باشید

هنگام رزرو صحبت در یک رویداد، به یاد داشته باشید که وسایل لازم برای بازاریابی را همراه داشته باشید. این وسایل می‌تواند شامل بروشور، کارت ویزیت، کوپن و هدایای رایگان (خودکار و ...) باشد.

 

6 - به کیفیت فکر کنید نه کمیت

سخنرانی عمومی، راهی عالی برای رساندن پیام تجاری شما به مخاطبان بزرگ است. به تعداد جمعیت توجه نکنید. هدف این است که اطمینان حاصل کنید که وقت شما به خوبی سرمایه‌گذاری شده است.

 

7 - تنبلی نکنید

هنگامی که به ارائه خود مسلط شدید، ممکن است تنبلی به سراغتان بیاید و سالها همان نسخه قدیمی را ارائه دهید. خیلی مهم است که ارائه خود را تازه و جذاب نگه دارید، بنابراین به‌روزرسانی‌ها یا نمونه‌های جدیدی را بیابید تا به آن اضافه کنید.

 

8 - در بالای روندها بمانید

در صدر روند پیشرفت باشید و نوآوری‌ها را به اشتراک بگذارید. با انجام این کار، شما نه تنها یک بلندگو جذاب در نظر گرفته می‌شوید، بلکه به عنوان فردی شناخته می‌شوید که می‌تواند مخاطب را آگاه کند.

 

9. مفید باشید هیچ کس کامل نیست

آیا می‌دانید چرا بسیاری از مردم از صحبت های عمومی وحشت دارند؟ زیرا می‌ترسند اشتباه کنند و در مقابل دیگران مانند احمق به نظر رسند. اما این نگرشی  کاملا اشتباه است. سعی نکنید کامل باشید و هر کلمه را به خاطر بسپارید. واقعی و صادق باشید و مهمتر از همه، درخواسته خود برای کمک به مخاطب خود، صادق باشید. اگر به جای کامل‌بودن به کمک‌کردن متمرکز شوید، اشتباه نخواهید کرد.

 

سخن آخر

سخنرانی عمومی یکی از بهترین راه‌ها برای توسعه تجارت‌تان به‌شمار می‌رود. با انجام سخنرانی عمومی، به عنوان یک متخصص دیده می‌شوید. پیشنهاد ما این است که از صحبت‌کردن در مقابل گروه‌ها نترسید. درعوض، این نکات را دنبال کنید تا بتوانید در سخنرانی‌ عمومی راحت و ماهر شوید. 

مقالات خواندنی:

تماس با ما

تهران - میدان ونک - انتهای خیابان بیستم گاندی ، ساختمان 110 گاندی ، واحد 5

اینستاگرام مدرسه سخن : madresah_sokhan@

ایمیل: faribaolumi@gmail.com

تلفن: 02188192019   همراه : 09120809040

وبسایت:sokhanvari.com