HOW TO START AND END A PRESENTATION
بهترین اشعار برای پایان سخنرانی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

شاید بتوان گفت زیبایی و ظرافت یک زبان هنگامی لمس می‌شود که اشعار و ادبیات آن را می‌شنویم. تاثیرگذاری کلام با استفاده از اشعار مناسب به حدی بالا می‌رود که قابل تصور نیست. به عنوان یک سخنران استفاده از اشعار فارسی چه در ابتدای سخنرانی و چه در انتهای آن یکی از بهترین تکنیک‌هاست. بیشتر اشعاری که استفاه می‌شوند مربوط به حمد و ستایش خداوند هستند که حس خوبی را به مخاطب نیز منتقل می‌کنند. بنابراین بپردازیم به بهترین اشعار برای پایان سخنرانی.

چطور یک کنفرانس مجازی سحرآمیز داشته باشید؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

کنفرانس مجازی با شیوع ویروس کرونا اهمیت مضاعفی یافته است. اگر تا چندی قبل، برگزاری کنفرانس‌های مجازی و به‌صورت از راه دور، یک اقدام اختیاری بود، حالا این امر، به یک الزام اجباری تبدیل شده است. آیا برای سخنرانی مجازی و برگزاری کنفرانس مجازی در عصر کرونا، به‌اندازه کافی آمادگی دارید؟ در این مطلب از سخنوری 8 نکته طلایی را بیان می‌کنیم که به شما در ایراد هرچه بهتر یک سخنرانی مجازی سحرآمیز، کمک می‌کنند.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

 

واژه‌های زیبا برای استفاده در مجریگری کدم‌اند؟

استفاده از واژه‌های زیبا در مجری‌گری می‌تواند به شما در مدیریت هر چه بهتر رویداد کمک کند. البته اگر می‌خواهید به مجری خوبی تبدیل شوید، ابتدا باید تکنیک اجرا و اصول سخنوری را به‌خوبی یاد بگیرید. یعنی در وهله نخست اعتمادبه‌نفس بالایی داشته باشید و بتوانید گیرا و جذاب سخن بگویید. اجرای شما نباید کسل‌کننده و خواب‌آور باشد و باید قادر باشید مخاطبان را از ابتدا تا انتها در جایگاهشان میخکوب کنید. وقتی بر اصول اولیه و تکنیک‌های اساسی سخنوری مسلط شدید، آنگاه نوبت به انتخاب واژه‌های زیبا می‌رسد. درواقع وقتی قاعده صحبت کردن روی صحنه را یاد گرفتید، باید نحوه زیبا صحبت کردن را نیز بیاموزید. اما چطور می‌توان به‌عنوان یک مجری، زیبا سخن گفت؟ این امر از طریق انتخاب واژه‌های زیبا محقق می‌شود. این مقاله از سخنوری به شما در فراگیری روش جذاب حرف زدن و آشنایی با برخی لغات و اصطلاحات مناسب در مجری‌گری کمک می‌کند.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

مدرسه سخن؛ بهترین آموزشگاه فن بیان در تهران

به نظر شما بهترین آموزشگاه فن بیان در تهران از چه ویژگی‌هایی برخوردار است؟ چنین آموزشگاهی باید چه دوره‌هایی را برگزار کند و روی توسعه چه مهارت‌هایی متمرکز باشد؟ اگر بخواهیم جواب منطقی و واقع‌بینانه‌ای به این سؤال بدهیم، باید به جنبه‌های مختلفی توجه کنیم. فن بیان مهارتی است که کیفیت آن به بهبود مجموعه‌ای از مهارت‌های دیگر بستگی دارد. برای اینکه یک سخنور خوب باشید باید روی بهبود همه این مهارت‌ها تمرکز کنید. بنابراین بهترین آموزشگاه فن بیان در تهران آموزشگاهی است که قادر به برگزاری دوره‌های متنوع و کاربردی باشد. دوره‌هایی که به مهارت آموزان با توجه به نیازشان، در راستای تقویت مهارت فن بیان کمک کنند. مدرسه سخن تلاش می‌کند تا با اتخاذ یک رویکرد فراگیر، پکیج آموزشی جامعی را به شما عزیزان ارائه دهد.

مدرسه سخن؛ مرجع دانلود رایگان فیلم آموزش فن بیان

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

امکان دانلود رایگان فیلم آموزش فن بیان، فرصتی طلایی برای تقویت قدرت سخنوری شماست. تسلط بر سخن گفتن، یکی از بهترین مهارت‌های فردی محسوب می‌شود. مهارتی که به شما در انتقال مفهوم گفته‌هایتان به دیگران و همین‌طور برقراری ارتباط مؤثر با آن‌ها کمک زیادی می‌کند. در اینجا منظور از «دیگران» می‌تواند مخاطب تک‌نفره یا جمعی از مخاطبان باشد که می‌خواهید برای آن‌ها سخنرانی کنید.

 راهکار ساده برای تقویت فن بیان

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های افراد موفق و تاثیرگذار، توانایی برقراری ارتباط با دیگران و قدرت فن‌بیان آن‌هاست.این افراد علاوه بر این‌که از لحاظ فکری و محتوایی در زمینه کاری خود کاملا برجسته هستند، توانایی برقرای ارتباط موثر با دیگران و ارائه توانایی‌ها و شایستگی‌های خود را با رفتار و گفتار خود دارند.

جملات شروع سخنرانی – آموزش سخنرانی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

چطور یک سخنرانی را اداره کنیم و جملات شروع سخنرانی کدامند؟اگر می‌خواهید در جمعی سخنرانی کنید، این نکته مهم را در نظر داشته باشید که شروع سخنرانی تاثیر زیادی در جذب مخاطب و جلب توجه آن دارد.اگر قدم اول را محکم بردارید و شروع خوبی داشته باشید، مهمترین کار یعنی همراهی مخاطب با سخنرانی را انجام داده‌اید و می‌توانید حس خوبی را به مخاطب انتقال دهید تا در ادامه راه، با شما همراه شوند.

چگونه بدون لهجه صحبت کنیم؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

از بین بردن لهجه، فرایندی روشمند و تدریجی است. لهجه داشتن، نباید اسباب خجالت شما باشد. لهجه به‌خودی‌خود، ابداً چیز بدی نیست اما متاسفانه یا خوشبختانه گاهی لازم است آن را کنترل یا رفع کرده و بعضاً هم آن را به‌کلی تغییر دهیم. ساده‌ترین حالت این است که بخواهید بنا به دلایل فرهنگی، از میزان غلظت لهجه‌ی مادری‌تان کم کنید یا در مطلوب‌ترین حالت، آن را به‌کلی از بین ببرید. گاهی هم ممکن است علاوه بر این اهداف، بخواهید زمینه ایجاد یک لهجه جدید را در بیانتان ایجاد کنید. البته که هر یک از این حالات، مستلزم انجام اقدامات خاصی هستند اما راهکارهای مشترکی نیز وجود دارند که استفاده از آن‌ها در هر حالتی می‌تواند به ایجاد تغییر مدنظرتان در لهجه‌ای که دارید، کمک خیلی زیادی کند.

چگونه یک سخنرانی خوب داشته باشیم ؟ آموزش فن بیان و سخنرانی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

توانایی در جلب توجه دیگران در هنگام صحبت کردن و گفتگو با آن‌ها، در واقع یک هنر است که موجب پیشرفت در روابط اجتماعی و کاری می‌شود و تاثیر زیادی در برقراری یک ارتباط موثر و یک سخنرانی خوب و جذاب دارد.با کسب مهارت و تکنیک‌های سخنرانی، متقاعد کردن دیگران برای درک و فهم، منظور شما، بسیار راحت‌تر خواهد بود و صحبت‌های شما شنیدنی و جذاب‌تر می‌شود.

تجزیه و تحلیل سخنرانی مارتین لوتر کینگ

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

همان‌طور که همه ما می ‌دانیم سخنرانی یک نظر صوتی درباره موضع سخنران است. سخنرانی‌ها معمولاً به عنوان ابزاری موثر برای جمع آوری حمایت، انتقال نظر و همچنین تاثیرگذاری بر افکار دیگران(معمولاً مخاطبان) برای پذیرش یا موافقت با افكار سخنران مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چگونه دایره لغات خود را برای یک سخنرانی جذاب افزایش دهیم؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

اگر می‌خواهید که صحبت‌های شما بر روی دیگران تاثیر گذاشته و هنگام صحبت کردن با شما احساس رضایت داشته باشند، باید سعی کنید هوش کلامی و قدرت بیان و دایره لغات خود را افزایش دهید. بهتر است در مرحله اول، با مفهوم دایره لغات و راه‌های تقویت و گسترش آن آشنا شوید.

چگونه روان صحبت کنیم؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

همانطور که می‌دانید روان صحبت کردن و انتقال پیام از طریق گفتار بخش عمده‌ای از ارتباطات اجتماعی انسان را شامل می‌شود.بنابراین در هنگام صحبت کردن و سخنرانی، رعایت مواردی که موجب زیبایی کلام و شیوایی گفتار شما می‌شود، تاثیر کلام شما را چندین برابر کرده و نتیجه بهتری را خواهید گرفت.

تماس با ما

تهران - میدان ونک - انتهای خیابان بیستم گاندی ، ساختمان 110 گاندی ، واحد 5

اینستاگرام مدرسه سخن : madresah_sokhan@

ایمیل: faribaolumi@gmail.com

تلفن: 02188192019   همراه : 09120809040

وبسایت:sokhanvari.com

جهت دریافت کروکی مدرسه سخن روی لوگو بالا کلیک کنید.