مدرسه سخن و برگزاری دوره فن بیان

مدرسه سخن و برگزاری دوره فن بیان

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

برگزاری دوره فن بیان فرصتی است که شانس حضور در آن را نباید به همین سادگی‌ها از دست بدهید! تقویت فن بیان، یکی از مهم‌ترین اقدامات در حوزه توسعه فردی محسوب می‌شود. فردی که نتواند زبان را آن‌طور که باید در دهان بچرخاند، احتمالاً در جنبه‌های مختلف زندگی با مشکل روبرو می‌شود. زبان، ابزاری شگفت‌انگیز با پتانسیل غیرقابل‌توصیف است. پتانسیلی که به‌واسطه آن می‌توان حتی جهان را مدیریت کرد. یک رهبر یا مذاکره‌کننده سیاسی را تصور کنید. چنین افرادی گاهی صرفاً با تکیه بر مهارت سخنوری و فن بیانشان، به آنچه می‌خواهند دست می‌یابند. آن‌ها با آنچه می‌گویند دنیا را مدیریت می‌کنند تا نیازی به شلیک توپ و تفنگ نباشد. اما برای درک اهمیت فن بیان لازم نیست راه دوری برویم. تقویت فن سخنوری در جنبه‌های مختلف زندگی فردی‌تان نیز می‌تواند منشأ وقوع تحولات بزرگی باشد. تحولاتی که مرور آن‌ها قطعاً متقاعدتان می‌کند که از برگزاری دوره فن بیان و شرکت در آن استقبال کنید. مخصوصاً دوره‌هایی که برگزارکننده آن‌ها مدرسه سخن باشد!

مدرسه سخن و برگزاری دوره فن بیان

 

چرا باید در دوره‌های فن بیان شرکت کنید؟

بیان جذاب و رسا از ارزشمندترین توانایی‌های یک انسان است. وقتی هنر خوب سخن گفتن را بیاموزید در هر عرصه و میدانی، خوش می‌درخشید. این عرصه می‌تواند تحصیل، شغل و حتی زندگی و روابط شخصی‌تان باشد.

 

1. اهمیت فن بیان در دوران تحصیل

موقعیت‌های مختلفی وجود دارند که شما را به‌عنوان یک دانشجو نیازمند قدرت فن بیان می‌کنند. برگزاری کنفرانس‌های کلاسی، بخش جدایی‌ناپذیری از مسیر تحصیلی شماست که کیفیت آن‌ با قدرت سخنوری‌تان ارتباط مستقیمی دارد. اینجاست که باید با استفاده از فن بیان، خود را برای شکلی از سخنرانی عمومی آماده کنید. اهمیت مهارت فن بیان صرفاً به ارائه کنفرانس‌های کلاسی محدود نمی‌شود. ارتباط با اساتید و همین‌طور دانشجویان بخش مهم دیگری از فرایند تحصیل است. جایی که برقراری روابط سازنده با دیگران تا حد زیادی به هنر تعامل و قدرت سخنوری شما بستگی پیدا می‌کند. پس اگر فکر می‌کنید سخنور چندان خوبی نیستید، پیشنهاد می‌کنیم تاریخ روزهای برگزاری دوره فن بیان را با جدیت بیشتری به ذهن بسپارید!

2. اهمیت فن بیان در کسب‌وکار (زندگی حرفه‌ای)

فن بیان در حوزه شغلی، مهارت به‌مراتب مهم‌تری به شمار می‌رود. در این عرصه نیز با موقعیت‌های زیادی مواجه می‌شوید که به کمک قدرت سخنوری می‌توانید از آن‌ها سربلند بیرون بیایید. ارائه سمینارهای حرفه‌ای و سخنرانی در یک جلسه رسمی برای همکاران و مدیران می‌تواند مثال خوبی باشد. این مهارت در تعامل حرفه‌ای با همکاران و مافوق‌ها نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. وقتی بتوانید خوب صحبت کنید، در انتقال منظورتان به دیگران موفق خواهید بود. وقتی پیام به‌درستی انتقال داده شود، برداشت‌های نادرست و سوءتفاهم‌ها به حداقل می‌رسد. این امر به‌نوبه خود، کیفیت زندگی حرفه‌ای‌تان را به شکل محسوسی ارتقا می‌دهد.

در روابط کاری گاهی باید مافوقتان را بابت عدم حصول یک نتیجه مطلوب توجیه کنید. اما بدون برخورداری از قدرت سخنوری چطور می‌توانید از عهده انجام این کار سخت برآیید؟! ارتباط با مشتریان و ارباب‌رجوع ازجمله موقعیت‌های دیگری هستند که نیاز به مهارت فن بیان را آشکار می‌کنند. کسی چه می‌داند؟ شاید هم روزی به‌عنوان رهبر، مسئولیت هدایت یک تیم یا پروژه روی دوش شما قرار بگیرد. در این موقعیت نیز موفق نمی‌شوید مگر اینکه از قدرت تعامل و مهارت فن بیان بالایی برخوردار باشید. حالا احتمالاً بهتر متوجه می‌شوید که چرا باید برگزاری دوره فن بیان را به چشم یک فرصت طلایی ببینید!

3. اهمیت فن بیان در زندگی شخصی

بخش عمده‌ای از مشکلات زندگی شخصی افراد، ناشی از ناتوانی آن‌ها در برقراری ارتباط سازنده با اطرافیان است. این اطرافیان می‌تواند شامل دوستان یا اعضای خانواده باشد. اگر شما هم جزء همین گروه هستید می‌توانید با تقویت فن بیان و بهبود مهارت سخنوری، این مشکل را حل کنید. مهارت فن بیان، شما را قادر می‌سازد تا از معجزه کلام در حل مسائل کمک بگیرید. ضمناً قدرت سخنوری در بزنگاه‌های حساس زندگی نیز می‌تواند فرشته نجاتتان باشد. مثلاً اگر قرار است حرف دلتان را به محبوبتان بگویید، چرا این کار را به تأثیرگذارترین شکل ممکن انجام ندهید؟ مطمئن باشید که گیراییِ سخن، انتخاب کلمات زیبا، حالت مناسب چهره و زبان بدن، شانستان را برای موفقیت در این آزمون نفس‌گیر بالا می‌برند!

مدرسه سخن؛ خاستگاه سخنوران و مجریان بزرگ!

مدرسه سخن در برگزاری دوره فن بیان، همه موضوعات و نکات مرتبط با این مهارت را مدنظر قرار می‌دهد. مهم نیست الآن در کدام مقطع زندگی هستید. مهم این است بدانید که یادگیری خوب حرف زدن شما را به انسان بهتر و جذاب‌تری تبدیل می‌کند. انسانی که می‌تواند افکارش را به زیباترین شکل ممکن در قالب واژه‌ها و جملات با دیگران در میان بگذارد. درنهایت این قابلیت ارزشمند، قدرت متقاعدسازی و تأثیرگذاری‌تان را نیز افزایش می‌دهد.

همان‌طور که گفتیم برگزاری دوره فن بیان در مدرسه سخن، با توجه به سرفصل‌های متنوعی انجام می‌شود. البته افراد از نظر قدرت سخنوری، در سطح یکسانی قرار ندارند. ممکن است یک فرد از قدرت ارتباط خوبی برخوردار باشد اما در انتخاب و استفاده از جملات و واژه‌های مناسب ضعیف عمل کند. یا برعکس، شاید ذاتاً فن بیان خوبی داشته باشد اما در موقعیت‌هایی مثل سخنرانی در جمع احساس ضعف کند. به همین دلیل تقویت فن بیان باید با در نظر گرفتن نیاز و نقاط ضعف و قوت انجام شود.

مدرسه سخن از طریق برگزاری دوره فن بیان، زمینه بهبود شما عزیزان در حوزه‌های مدنظرتان را فراهم می‌کند. موضوعات زیر، تنها بخشی از سرفصل‌های آموزشی در دوره‌های فن بیان مدرسه سخن هستند:

 • چطور در جمع صحبت کنیم؟
 • چطور برای سخنرانی تمرین کنیم؟
 • چطور ادبی صحبت کنیم؟
 • چطور بدون استرس سخنرانی کنیم؟
 • چطور سخنرانی را آغاز کنیم؟ چگونه ادامه دهیم و چطور آن را به پایان برسانیم؟
 • چطور جذاب صحبت کنیم؟
 • چطور حاضرجواب باشیم؟
 • چطور متقاعدکننده حرف بزنیم؟
 • چگونه بدون لهجه صحبت کنیم؟
 • چگونه با اعتمادبه‌نفس حرف بزنیم؟
 • چطور از زبان بدن استفاده کنیم؟
 • چطور بدون لهجه صحبت کنیم؟
 • چگونه تماس چشمی برقرار کنیم؟
 • تکنیک‌های فن بیان کدامند؟
 • و ...

شما کدام‌یک از این موضوعات را برای برگزاری دوره فن بیان جذاب‌تر و کاربردی‌تر می‌دانید؟! هر کدام از موضوعات بالا، مؤلفه‌های مهمی در تقویت فن بیان هستند. پس اگر می‌خواهید یک سخنور موفق و همه‌فن‌حریف باشید، طبیعتاً باید در همه زمینه‌های فوق، مهارت خوبی کسب کنید. البته همان‌طور که گفتیم ممکن است در بعضی زمینه‌ها به اندازه کافی خوب باشید و نیازی به حضور در بعضی دوره‌ها نداشته باشید. به هر ترتیب، شرکت در دوره‌های آموزش فن بیان مدرسه سخن، میانبری برای شماست تا بتوانید از مسیری جذاب و درعین‌حال کوتاه‌تر، به آنچه می‌خواهید برسید. سابقه ما در آموزش افرادی که امروز به سخنوران و حتی مجریان مطرحی تبدیل شده‌اند، گواهی بر کیفیت کاری ماست. آیا شما هم می‌خواهید به یک غول سخنوری تبدیل شوید؟! به مدرسه سخن بیایید!

تماس با ما

تهران - میدان ونک - انتهای خیابان بیستم گاندی ، ساختمان 110 گاندی ، واحد 5

اینستاگرام مدرسه سخن : madresah_sokhan@

ایمیل: faribaolumi@gmail.com

تلفن: 02188192019   همراه : 09120809040

وبسایت:sokhanvari.com

جهت دریافت کروکی مدرسه سخن روی لوگو بالا کلیک کنید.