ویژگی های صدا: تفاوت صدای خانمها و آقایان ، زیر و بم صدا چگونه تولید می شوند؟

مدرسه سخن : تفاوت صدای خانم ها و آقایان و سه سطح صدای ما . از دکتر فریبا علومی یزدی

تاثیر صدای زنان و مردان در جذب مخاطب ، علت تغییر صدا در خانمها به خاطر تغییر در تارهای صوتی و بررسی اینکه آیا تاثیر صدا در جذب مردان زیاد است .؟

ایا تعداد تارهای صوتی انسان متفاوت است ؟ راه های نازک شدن صدا و یا علت دورگه شدن صدا در زنان کدام است ؟ کدام هورمون باعث بم شدن صدا در مردان میشود ؟

این موارد تصورات و پرسش های عموم در خصوص تولید صدا است . خیلی ها صدا سازی می کنند و تصور می کنند صدای زیبایی دارند. این گونه نیست و صدا طبق قواعد خاصی تولید می شود که می توانید شرح مفصل تولید صدای زیبا را در این ویدیئو ببینیدو نتیجه گیری مناسب اینکه اگر بخواهیم دیگران به صدای ما توجه داشته باشند باید به کلام خود قدرت ببخشیم. بالا بردن قدرت کلام به جای بالا بردن صدا.

لطفا مقاله بسیار مهم زیر را مطالعه فرمایید.

تفاوت صداها صداها، لحن واهنگ های مختلفی دارند، علت ان است که اندازه های تارهای صوتی و سینوس ها وسقف دهان دراشخاص ونژادهای مختلف فرق می کند، بنابراین ما صداهای مختلفی داریم و کمتر صدائی شبیه بهم است .

لذا سرماخوردگی وعمل جراحی درصدا تاثیرمی گذارد ، مثلا عمل لوزه صدا را بم می کند. انتقال احساس مجری به چند عوامل وابسته است :

1- زیر و بم بودن صدا: یک مجری باید بر تارهای صوتیش مسلط باشد و سعی کند صدایش از ان سطحی که مطبوع است بالاتر نرود.

2- نوسان صدا صدا های زیاد بالا صداهای زیاد پائین صدا تنوع داردیا خیر طرزبیان تغییر صدا صدای بعضی از مجریان بیش از حد بلند است و احساس ندارد، چون بیش از حد به حنجره فشار وارد کرده و در نتیجه نمی توانند احساس را کاملا منتقل کنند. گاهی به علت حیا و عدم تمرکز فکری صدا نارسا می شود یعنی صدا پائین می اید و کلمات جویده جویده شده، فرد دستخوش هیجان می شود. مجری خوب کسی است که در همان سطح نوسان صدای خود صحبت کند، چون درهمان سطح می تواند صدای خود را ارایش کند.

3- تنوع صدا: صداهای یکنواخت صدایی است که علائم بی علاقه گی دران وجود دارد وگویی تحمیلی پشت تریبون قرارگرفته است و این چنین مجری نمی تواند احساس را برساند. صدا باید نشانه ی دوستی، صمیمیت، هوشیاری، علاقه و قاطعیت باشد و همیشه سرزنده، شاداب و پرانرژی.

 

ارتباط با ما

09120809040

02188192019

 

فهرست دروس

اطلاعات اساتید

دکتر فریبا علومی یزدی

دکتر فریبا علومی یزدی

  • متخصص:
  • تجربه: 20 Years
  • وبسایت: http://iranmojri.com/
  • دکتر فریبا علومی یزدی مدیر مسئول و موسس مدرسه سخن ، استاد آموزش تربیت مربی فن بیان و فنون سخنوری ، رییس ده دوره جشنواره سعدی  و داور مسابقات مجریان و سخنوران در جشنواره های متعدد. سخن گفتن...

تماس با ما

تهران - میدان ونک - انتهای خیابان بیستم گاندی ، ساختمان 110 گاندی ، واحد 5

اینستاگرام مدرسه سخن : madresah_sokhan@

ایمیل: faribaolumi@gmail.com

تلفن: 02188192019   همراه : 09120809040

وبسایت:sokhanvari.com

جهت دریافت کروکی مدرسه سخن روی لوگو بالا کلیک کنید.