مقالات سخنوری

موضوعات مهم  سخنرانی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

موضوع سخنرانی، همیشه به‌عنوان یک چالش سخت، مطرح بوده است. آیا شما هم در پی یافتن موضوع برای ایراد سخنرانی خوب و متقاعدکننده هستید؟ واقعیت این است که پیدا کردن موضوع سخنرانی که به‌طور هم‌زمان، هم شما و هم مخاطبانتان به آن علاقه‌مند باشید، می‌تواند دشوار باشد اما ما در این مطلب از سخنوری، سعی کرده‌ایم این کار سخت را انجام داده و فهرستی از 94 ایده جذاب برای سخنرانی را تدوین کنیم. این موضوعات، موارد مختلفی را پوشش می‌دهند و در ده دسته سازمان‌دهی شده‌اند. بنابراین قطعاً از میان آن‌ها می‌توانید موضوع سخنرانی جذابی را که در جستجوی آن هستید، پیدا کنید.

سخنرانی عمومی و توصیه‌هایی برای کسب درآمد از طریق آن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

سخنرانی عمومی و کسب درآمد از سخنرانی! اصلاً تابه‌حال به این ایده فکر کرده‌اید؟ بله شما می‌توانید از طریق مهارت در ایراد سخنرانی عمومی و یادگیری روش‌های سخنرانی در جمع، درآمد هنگفتی داشته باشید. البته تبدیل شدن به یک سخنران خوب و کسب درآمد از راه سخنرانی، کار چندان آسانی نیست. این مسیری چالش‌انگیز است که با توجه به محبوبیت و درآمد بالایی که دارد، نمی‌توان نسخه‌ی مشخصی برای آن پیچید. بااین‌حال در این مقاله تصمیم گرفته‌ایم که بخشی از تجربیات و توصیه‌های‌عملی‌مان را طی سال‌ها فعالیت در حوزه‌ی سخنرانیِ حرفه‌ای با شما در میان بگذاریم. پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراهمان باشید.

چگونگی شرکت در سخنرانی تد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

 TED چیست؟ کنفرانس TED که مخفف سه کلمه‌ی Technology ,Entertainment ,Design HSJسازمانی است که در جهت گسترش ایده‌های ارزشمند تشکیل یافته است. سخنرانان ایده‌های خود را کوتاه و قدرتمند در برنامه‌ی TED مطرح می‌کنند که موضوعات در ابتدا، فقط محدود به تکنولوژی و سرگرمی و طراحی بود چرا که ایده‌ی این سخنرانی اولین بار توسط یکی از معماران معاصر مطرح گردید و بعد‌ها گسترش و توسعه یافت.

چگونه یک سخنرانی تد (TED) عالی داشته باشیم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

تِد ( : TEDمخفف Technology, Entertainment, Design ) یک مجموعه همایش جهانی است که توسط یک سازمان غیرانتفاعی خصوصی به نام  Sapling تاسیس شده است و شعار آن «ایده‌ها ارزش گسترش دارند» است. سخنرانی تد، شامل موضوعات مختلفی از دسته تحقیق و فناوری و  طراحی و سرگرمی و... می‌باشد که داستان‌گونه بیان می‌شود. هدف سخنرانی تد، این است که ایده‌های ناب را در زمینه‌های یاد شده، گسترش داده و جهانی کند. سخنرانان تد، حداکثر 18 دقیقه وقت دارند تا ایده‌هایشان را به جذاب‌ترین  روش‌ها بیان کنند.

چگونه متن سخنرانی را بنویسیم؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

چگونه متن سخنرانی را بنویسیم؟نوشتن متن سخنرانی، یکی از چالش‌های متداول در ارتباط با سخنرانی عمومی است. مراحل نوشتن متن سخنرانی برای ایراد نطق‌های عمومی، با مراحل نوشتن یک ارائه یا کنفرانس کلاسی تفاوت چندانی ندارد. با این وجود، در هر مرحله از فرایند نوشتن متن سخنرانی، باید توجه ویژه ای به مخاطبانتان داشته باشید. فرض کنید شما به‌تازگی یک استارت‌آپ کوچک طراحی وب‌سایت را راه‌اندازی کرده و به عضویت اتاق بازرگانی منطقه‌تان درآمده‌اید. حالا از شما دعوت شده است که نطقی کوتاه و پنج‌دقیقه‌ای را درباره کسب‌وکارتان ارائه دهید. در ادامه شش مرحله مهم در نوشتن متن سخنرانی را با فرض همین سناریو به‌اتفاق هم مرور می‌کنیم.

9 نکته از سخنرانی‌های تد برای تقویت مهارت سخنوری و قدرت بیان

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

 وبسایت تد از سال 2006 سخنرانی‌هایی از مشهورترین افراد دنیا را بصورت 18 دقیقه‌ای و رایگان در اختیار عموم قرار داد. امروزه سخنرانی‌های تد روزانه بیش از 2 میلیون بازدید دارند و به گونه‌ای جلوه‌ی یک سخنرانی عمومی استاندارد شده‌اند. سخنرانی‌های تد به 90 زبان دنیا ترجمه شده و رویدادهای آن در 145 کشور برگزار می‌شود. شاید بتوانیم از این سخنرانی‌ها برای تقویت مهارت سخنوری و قدرت بیان خود کمک بگیریم.

عواملی که باعث شکست در سخنرانی می‌شوند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

سخنرانی عمومی خوب و موفق، مستلزم توجه به اصول و قواعدی است که چنانچه هنگام اجرا آن‌ها را رعایت نکنید، نمی‌توانید عملکرد مطلوبی از خود ارائه دهید.

عواملی که باعث شکست در سخنرانی می‌شوند بسیار زیادند. در این مطلب از سخنوری، قصد داریم چند مورد از مهم‌ترین عوامل شکست در سخنرانی را به شما معرفی کنیم. عواملی که با شناسایی و کنترل آن‌ها می‌توانید سخنرانی خاطره‌انگیز و درخشانی را در کارنامه‌تان ثبت کنید.

هنگام سخنرانی چگونه روی استیج عمل کنیم، قدم بزنیم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

یک سخنرانی جذاب، جالب و هیجان‌انگیز، مهارتی است که با افزایش اعتماد‌به‌نفس، تمرین، خلاقیت، مطالعه و افزایش اطلاعات، جلوگیری از استرس و اضطراب و... به‌دست می‌آید. مهارت صحبت کردن در یک جمع بسیار مهم و ضروری است و موجب پیشرفت در کار و فعالیت‌های حرفه‌ای شخص می‌شود. معمولا اغلب افراد وقتی در موقعیتی قرار می‌گیرند که می‌خواهند در جمع سخنرانی کنند دچار استرس و اضطراب می‌شوند که این استرس موجب دستپاچگی فرد شده و مانع انجام یک سخنرانی خوب و جذاب می‌شود.

بداهه گویی :آیا برای سخنرانی بداهه بعدی آماده‌اید؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

خیلی عالی است وقتی فرصت دارید سخنرانی تمرین کنید. می‌توانید در خانه بنشینید، به آنچه می‌خواهید بگویید، فکر کنید، همه چیز را روی کاغذ بیاورید، سپس تغییراتی ایجاد کنید تا مطمئن شوید که ایده‌های شما به ترتیب روی کاغذ جریان پیدا می‌کند.همه این کارها برای آمادگی بسیار خوب است اما، در زندگی واقعی، همیشه این شانس را نداریم که برای سخنرانی آماده شویم. مهم نیست که در یک جلسه تجاری باشید، یا در یک دورهمی با دوستان و خانواده، مواقعی وجود دارد که همه نگاه‌ها به سوی شما است و در آن لحظه باید سخنرانی کنید. در این شرایط چه باید بکنید؟

تماس با ما

تهران - میدان ونک - انتهای خیابان بیستم گاندی ، ساختمان 110 گاندی ، واحد 5

اینستاگرام مدرسه سخن : madresah_sokhan@

ایمیل: faribaolumi@gmail.com

تلفن: 02188192019   همراه : 09120809040

وبسایت:sokhanvari.com

جهت دریافت کروکی مدرسه سخن روی لوگو بالا کلیک کنید.