مقالات سخنوری ویژه سخنرانان

8 نکته حرفه‌ای برای کسب درآمد از سخنرانی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

کسب درآمد از سخنرانی، صرفاً یک شعار یا خیال نیست. افرادی زیادی در سراسر جهان وجود دارند که از این راه به درآمد و ثروت قابل‌توجه رسیده‌اند. بااین‌حال، ذهن کارآفرینان، متخصصان و علاقه‌مندان به سخنوری هنوز درگیر یک سؤال مهم است: چطور می‌توان از طریق سخنرانی کسب درآمد کرد؟

روش‌های کسب درآمد از سخنرانی متنوع است. به عبارت دیگر با تکیه بر مهارت ارائه و سخنوری از شیوه‌های مختلفی می‌توانید درآمدزایی کنید. بااین‌حال، فارغ از روش انتخابی و برای اینکه هر چه زودتر و بهتر به نتیجه برسید، نکات مهم و ظریفی وجود دارند. نکاتی که قصد داریم در این مطلب آن‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم.

فراموش نکنید درآمد سخنرانی در ایران بسته به سطح توانایی سخنران می‌تواند بسیار چشمگیر باشد. پس اگر تصمیمتان را برای کسب ثروت و شهرت فراوان از این طریق گرفته‌اید، نکاتی را که در ادامه می‌آیند در دستور کار قرار دهید.

8 نکته اساسی برای کسب درآمد از سخنرانی

 

1. رایگان صحبت کنید!

قبل از حرفه‌ای شدن در هر زمینه‌ای، ناگزیر باید دوران آماتوری را بگذرانید! عرصه سخنرانی هم از این قاعده مستثنا نیست.  گن مارکس، رئیس شرکت مشاوره‌ی PC The Marks Group می‌گوید: سخنرانی‌های رایگان زیادی انجام دهید. با سازمان‌های اجتماعی و خدماتی محلی یا اتاق‌های بازرگانی کوچک ارتباط بگیرید و برای خودتان فرصت‌های متعدد سخنرانی دست‌وپا کنید. به این ترتیب، می‌توانید ضمن تقویت محتوای گفته‌ها و مهارت‌هایتان، تمرین زیادی در میدان عمل داشته باشید.

شاید پیدا کردن چنین فرصت‌هایی در نگاه اول کار سختی به نظر برسد. ولی فراموش نکنید که در هر شهری، روزانه رویدادهای زیادی برگزار می‌شوند. همان‌طور که اسکات استراتن، سخنران معروف و رئیس شرکت UnMarketing Inc می‌گوید: بین صحبت کردن رایگان و پولی یک تفاوت بزرگ وجود دارد. برای سخنرانی رایگان فرصت‌های نامحدودی در معرض انتخابتان قرار می‌گیرند؛ ولی درباره سخنرانی پولی این‌گونه نیست!

2. مهارت خود را بهبود دهید!

سخنرانی کردن به‌طور رایگان، شما را آماده و اصطلاحاً «گرم» می‌کند. ولی اگر می‌خواهید درنهایت به کسب درآمد از سخنرانی برسید، باید این فرصت‌های رایگان را جدی بگیرید. مایکل پورت نویسنده کتاب پرفروش Steal The Show و هم‌بنیانگذار heroicpublicspeaking.com بر این باور است که سخنرانی حرفه‌ای مانند بازیگری، کارگردانی، تهیه‌کنندگی یا نویسندگی است. با این تفاوت که به‌عنوان یک سخنران حرفه‌ای باید بر همه این حوزه‌ها به‌طور هم‌زمان مسلط باشید!

او می‌گوید: شما به‌طور هم‌زمان به‌عنوان نویسنده، کارگردان، بازیگر و تهیه‌کننده ایفای نقش می‌کنید. درواقع شما در حال خلق و اجرای یک نمایش تک‌نفره هستید. برای اجرای این نمایش، صرفاً داشتن تخصص در یک زمینه کافی نیست. چراکه مخاطبان و برنامه ریزانِ رویداد، انتظار مواجهه با یک تجربه خارق‌العاده را از شما دارند.

نه! آن‌ها از شما توقع ندارند که روی صحنه آواز بخوانید یا برقصید! ولی انتظار دارند که هم‌زمان با آموزش و الهام بخشی به مخاطبان بتوانید مجذوب و خرسندشان کنید. خوشبختانه می‌بینیم که امروز سخنرانان بیشتری، موضوع تقویت مهارت را جدی می‌گیرند. این فرایند شامل مطالعه، آموزش و تمرین با هدف دستیابی به یک تسلط همه‌جانبه است.

آقای رامون ری، چهره‌ای شناخته‌شده است که با حدود 20 سال سابقه به‌عنوان یک سخنران پولی به سراسر دنیا سفر می‌کند. او نیز که در طول این سفرها در جلساتی با ده‌ها، صدها و هزاران شرکت‌کننده سخنرانی می‌کند، بر اهمیت تلاش بی‌وقفه جهت تقویت مهارت‌های اجرا برای کسب درآمد از سخنرانی تأکید ویژه‌ای دارد.

ری می‌گوید: شما باید یک سخنران خارق‌العاده باشید. مطمئناً سخنرانان زیادی وجود دارند؛ ولی برای اینکه در ازای صحبت کردن پول بگیرید و دیگران برای این منظور بارها و بارها از شما دعوت کنند، باید در عین جذابیت و آموزندگی، بتوانید با مخاطبان خود به‌خوبی ارتباط برقرار کنید.

3. ارزش افزوده ایجاد کنید!

 ارزش‌آفرینی یک اصل بسیار مهم برای کسب درآمد از سخنرانی است. هم‌زمان با تقویت مهارت‌های سخنوری و اجرا و کار کردن روی محتوا به این فکر کنید که چطور می‌توانید برای مخاطبانتان ارزش افزوده خلق کنید؟ فیل گربیشاک، مربی فروش اجتماعی و فناوری سایت Philgerbyshak.com می‌گوید:

وقتی از موضع یک سخنران رایگان به جایگاه یک سخنران پولی می‌رسید، روی ارزش افزوده جدیدی متمرکز شوید که بتوانید برای آن قیمت تعیین کنید. ممکن است یک «فرمول»، «سیستم» یا «برنامه» برای ارائه داشته باشید. هر چه هست، برای آن یک نام انتخاب نموده و مشخص کنید چه کسانی می‌توانند از آن منتفع شوند؟

4. از فناوری و متریال مناسبی برای بازاریابی استفاده کنید!

قبل از اینکه کسی شما را برای سخنرانی دعوت کند می‌خواهد بداند که چطور و درباره چه موضوعی حرف می‌زنید؟

کاترین مورگان، کارشناس و سخنران مطرح در زمینه‌ی تغییر مسیر شغلی می‌گوید: وقتی سازمان‌ها در جستجوی سخنران متخصص برای یک موضوع خاص هستند، حضور مناسب شما در فضای وب باعث بهتر دیده شدنتان می‌شود. علاوه بر این وقتی آن‌ها شما را در این فضا پیدا کنند، می‌خواهند جادویتان را مشاهده کنند و اصطلاحاً ببینند چه چیزی در چنته دارید؟ آن‌ها به این دلیل در پی استخدام شما هستند تا مخاطبان رویداد موردنظرِ آن‌ها را درگیر و مجذوب کنید. بنابراین ابتدا باید ببینند که آیا قادر به انجام این کار هستید؟

فیل گربیشاک نظر خانم مورگان را تأیید و تأکید می‌کند که شما باید زمان مشخصی را به ساخت دمو (نمونه کار) اختصاص دهید. نمونه کاری که بعضاً از آن تحت عنوان نوار یا حلقه‌ی برندسازی آنلاین یاد می‌شود.

گربیشاک می‌گوید: تفاوت اصلی میان یک سخنران رایگان و پولی در این است که سخنرانان در این ویدئوها چقدر خوب عمل می‌کنند؟ اغلب افراد ترجیح می‌دهند که بتوانند با تماشای نمونه کارهای شما و همین‌طور پخش آن برای کمیته‌ی تصمیم‌گیرنده و حتی برای نمونه‌ای از مخاطبان، قبل از انتخاب شما کیفیت کارتان را مورد بررسی قرار دهند. خودِ من صرفاً به‌واسطه داشتن نمونه کارهای قوی در فضای آنلاین مشتریان زیادی داشته‌ام؛ زیرا آنچه در من می‌بینید همان چیزی است که با استخدام من آن را به دست می‌آورید.

در بازاریابی آنلاین می‌توانید حتی یک قدم فراتر بروید و از مشتریان و شرکت‌های شاخصی که قبلاً برای آن‌ها سخنرانی کرده‌اید، یک فهرست تهیه کنید. علاوه بر این می‌توانید تصاویر خاصی را که از ادعایتان مبنی بر سخنرانی برای فلان شخص یا شرکت پشتیبانی می‌کنند، در معرض دید عموم قرار دهید. مثلاً می‌توانید تصویری از یک فرد مطرح را که در حال تشویق شماست در بالای وب‌سایت شخصی‌تان درج کنید. مشاهده چنین تصاویری باعث می‌شود که مشتریان بالقوه از شایستگی و مهارت حرفه‌ای شما اطمینان حاصل کنند.

نگارش پست‌های خواندنی که شامل کلیدواژه‌های استراتژیک برای شما هستند، یک ایده خوب دیگر است که می‌تواند به افزایش کسب درآمد از سخنرانی بینجامد. شما می‌توانید با توجه به کلیدواژه‌ها و مخاطبانی که دارید، مطالبی را در سایت یا وبلاگتان بنویسید. به این ترتیب مطالبتان در صفحه نتایج گوگل و سایر موتورهای جستجو ایندکس می‌شود؛ درنتیجه علاقه‌مندان و مشتریان بالقوه از طریق موتورهای جستجو آسان‌تر می‌توانند شما را پیدا کنند و بشناسند.

5. همواره در حال بازاریابی باشید!

با تبدیل شدن به یک سخنران عالی و باتجربه نهایتاً می‌توانید پیشنهاد کاری دریافت می‌کنید. ولی کسب درآمد از سخنرانی یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد. به همین دلیل باید از ناحیه‌ی امنتان خارج شوید و برای جذب مشتری تلاش کنید. به سازمان‌هایی که قبلاً به‌صورت رایگان برای آن‌ها سخنرانی کرده‌اید بازگردید و ببینید آیا رویدادهای دیگری دارند یا نه؟ رویدادهایی که حاضر باشند به سخنران مدعو بابت خدمتی که ارائه می‌دهد، پول پرداخت کنند. علاوه بر این سازمان‌هایی را که به‌طور منظم رویدادها یا همایش‌های مختلفی برگزار می‌کنند زیر نظر بگیرید. سپس تلاش کنید نظرشان را برای ارائه پیشنهاد کاری به خودتان برای جلساتی که در آینده برگزار می‌شوند، جلب کنید.

نکته مهم دیگر در بحث بازاریابی برای کسب درآمد از سخنرانی، حضور پررنگ شما در شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی است. سعی کنید از طریق به اشتراک‌گذاری تجارب سخنرانی‌هایتان در سوشیال مدیا برند شخصی خود را به دیگران بشناسانید.

مورگان ری می‌گوید: من در رسانه‌های اجتماعی بسیار فعال هستم و ویدئوهای زیادی را با کاربران به اشتراک می‌گذارم. من در آنجا دو مخاطب اصلی دارم. اولی گروه خودم و جامعه‌ی افرادی که «برند رامون ری» را دنبال می‌کنند؛ و دوم مشتریان بالقوه‌ای که برای صحبت کردن به من پول می‌دهند. آن‌ها آنجا در کمین هستند و مطمئناً ویدئوهایم را می‌بینند.

6. برای دریافت دستمزد طمع نکنید!

هم‌زمان که به‌تدریج از یک سخنران رایگان به یک سخنران پولی تبدیل می‌شوید، مبالغ سنگینی برای دستمزد مطالبه نکنید. بری مولتز سخنران مطرح فعال در حوزه کسب و کارهای کوچک می‌گوید: کار یک سخنران، سخنرانی کردن است. در هر مرحله‌ای از حرفه‌ی سخنرانی، خدماتتان را طوری قیمت‌گذاری کنید که هر ماه اقلاً 2 یا 3 پیشنهاد کاری دریافت کنید. موفقیت در این عرصه مستلزم تمرین و تلاش زیادی در مقابل مخاطبان است. برای این تمرین و تلاش، هیچ جایگزینی وجود ندارد!

کاترین مورگان با نظر بری مولتز موافق است. او می‌گوید اغلب مشتریانش را از میان شرکت‌کنندگان همایش‌ها یا سمینارهایی که در آن‌ها سخنرانی می‌کند، می‌یابد. او از مخاطبان خود می‌خواهد در صورت تمایل برای دریافت خبرنامه، فُرمی را پر کنند. سپس در ازای انجام این کار می‌توانند از یک مشاوره تلفنی رایگان 25 دقیقه‌ای برای صحبت کردن درباره جستجوی شغل دلخواه خود بهره‌مند شوند.

علاوه بر این، خانم مورگان پیشنهاد می‌کند که در صورت امکان از این فرصت برای فروش محصولات خود استفاده کنید. به‌عنوان مثال اگر کتاب یا پکیجی برای فروش دارید، این روش، ایده‌ای عالی برای کسب درآمد از سخنرانی در رویدادهاست.

7. انتظارات زمانی خود را مدیریت کنید!

 هم‌زمان با پیشرفت در این عرصه، داشتن انتظارات واقع‌بینانه امری بسیار مهم است. برای رسیدن به اوج و داشتن حداکثر درآمد از سخنرانی باید صبر و حوصله داشته باشید. استراتن می‌گوید: زمان می‌برد؛ انتخاب سخنران منتخب در برخی کمیته‌ها ممکن است یک سال و در بعضی دیگر یک هفته طول بکشد. موفقیت و کسب شهرت و درآمد بیشتر از سخنرانی نیز مستلزم گذر زمان است. من امروز برای یک سخنرانی 20 هزار دلار دستمزد می‌گیرم. ولی فراموش نکنید برای رسیدن به این جایگاه بیش از 350 سخنرانی داشته‌ام. 30 سخنرانی اول من رایگان بود و برای 40 سخنرانی بعد فقط 2500 دلار دریافت کردم تا کم‌کم به اینجا رسیدم.

فراموش نکنید آنچه درنهایت درآمد سخنران را تعیین می‌کند، مهارت در جلب‌توجه مخاطبان و صدالبته دانش آن‌هاست. همان‌طور که گفتیم درآمد سخنرانان در ایران می‌تواند بسیار بالا باشد. اگر بتوانید به جرگه سخنرانان صاحب‌نام راه پیدا کنید، دریافت چند ده میلیون تومان برای یک جلسه سخنرانی دور از ذهن نیست. چه‌بسا روزی این مبلغ به بیش از صد میلیون تومان هم برسد!

8. مذاکره‌کننده خوبی باشید!

کسب درآمد از سخنرانی می‌تواند از فرایند تبدیل شدن به یک سخنران حرفه‌ای هم سخت‌تر باشد. این بدان معناست که باید بدانید چطور مذاکره کنید. اغلب باید خلاقانه رفتار کنید و متوجه باشید که تنها روش جبران خدمات، پرداخت نقدی نیست.

همان‌طور که فیل گربیشاک می‌گوید: در تعیین دستمزدتان مخصوصاً اگر در ابتدای راه هستید، خلاق باشید. قبل از اینکه پیشنهاد یک سخنرانیِ رایگان را به‌طور چشم‌بسته رد کنید، ببینید که غیر از پول چه ارزش‌های دیگری می‌توانید از مشتری خود دریافت کنید؟ اگر به برندسازی آنلاین نیاز دارید، آنگاه ارزشش را دارد در سمیناری که فیلم صحبت‌هایتان را در سایت و رسانه‌های اجتماعی خود منتشر می‌کند به‌صورت رایگان سخنرانی کنید.

گاهی ممکن است یک سازمان برای آموزش بودجه کافی داشته باشد ولی نخواهد صرفاً برای یک سخنرانی عمومی پولی بپردازد. در این صورت اگر سخنرانی شما جنبه‌ی آموزشی داشته باشد می‌توانید از این فرصت برای کسب درآمد استفاده کنید. یا اگر کتابی تألیف کرده‌اید، می‌توانید به جای دریافت دستمزد بابت سخنرانی، خرید آن کتاب را به‌عنوان محتوای آموزشی برای شرکت‌کنندگان به سازمان پیشنهاد دهید.

گاهی یک مشتری رایگان ممکن است بتواند شما را به یک یا چند اسپانسر مرتبط کند. اسپانسرهایی که ممکن است به‌واسطه سابقه در کار با آن مشتری خاص، حاضر به پشتیبانی مالی از شما باشند. هم‌زمان با پیشرفت در عرصه سخنرانی گاهی باید با بهره‌گیری از خلاقیتتان، به مشتری یا مسئول تشریفات در پیدا یک راه مناسب برای پرداخت دستمزدتان کمک کنید. بااین‌حال چنانچه یک پیشنهاد نتواند ارزش دریافتی یا منافع مورد انتظارتان را تأمین کند، از رد کردن آن نترسید.

در مسیر حرفه‌ای خود به‌عنوان یک سخنران تجاری همواره به مهارت مذاکره نیاز مبرمی دارید. استراتن می‌گوید: در اولین روز کلاس برگزاری تشریفات به افراد یاد می‌دهند که چطور از سخنرانان تخفیف بگیرند؟ مشکلی نیست؛ به‌هرحال تخفیف گرفتن هم بخشی از بیزینس است. ولی حواستان باشد که در دام مشتریانی که می‌گویند «ما یک سازمان غیرانتفاعی هستیم» گرفتار نشویم. غیرانتفاعی بودن به این معنا نیست که آن سازمان پول و بودجه‌ای برای پرداخت دستمزد شما ندارد. پاسخ همیشگی من به افرادی که چنین حرفی می‌زنند این است: خوشحالم که غیرانتفاعی هستید، اما من این‌طور نیستم!

سخن آخر

کسب درآمد از سخنرانی غیرممکن نیست. همه می‌توانند به جایگاهی برسند که از طریق صحبت کردن برای دیگران، درآمد داشته باشند. بااین‌حال، رسیدن به این جایگاه مستلزم تلاش، اتخاذ یک رویکرد حرفه‌ای و صدالبته صبر است. 8 نکته‌ای که در این گفتار با شما در میان گذاشتیم در تسریع و تسهیل روند کسب درآمد از سخنرانی کمکتان می‌کنند.

تماس با ما

تهران - میدان ونک - انتهای خیابان بیستم گاندی ، ساختمان 110 گاندی ، واحد 5

اینستاگرام مدرسه سخن : madresah_sokhan@

ایمیل: faribaolumi@gmail.com

تلفن: 02188192019   همراه : 09120809040

وبسایت:sokhanvari.com

جهت دریافت کروکی مدرسه سخن روی لوگو بالا کلیک کنید.