آموزش آنلاین گویندگی و فن بیان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

کلاس‌های آموزش آنلاین گویندگی و فن بیان می‌توانند جایگزین مناسبی برای کلاس‌های حضوری باشند.

با پررنگ‌تر شدن نقش فن بیان در موفقیت، افراد بیشتری تصمیم می‌گیرند تا این مهارت را در خود تقویت کنند. حالا خوب صحبت کردن، دیگر نه‌فقط یک ژست جذاب بلکه لازمه‌ای برای تأثیرگذاری بر دیگران است. امروز افراد زیادی را می‌توان یافت که صرفاً از طریق فن بیان مناسب توانسته‌اند به شهرت و ثروت چشمگیری برسند. اینکه شغلتان چیست یا در چه رشته‌ای تحصیل کرده‌اید چندان مهم نیست؛ قدرت سخنوری همواره می‌تواند به‌تنهایی برای شما اعتبار و مقبولیت ایجاد کند.

برخی افراد، سخنوری و فن بیان را به چشم یک عرصه حرفه‌ای می‌بینند. هدف آن‌ها این است که روزی به یک مجری تلویزیونی یا گوینده رادیویی تبدیل شوند. هدفی که دستیابی به آن اگرچه آسان نیست، ولی به شرط دنبال کردن مسیر درست می‌توان آن را محقق کرد. تفاوتی ندارد که به مقوله بهبود فن بیان از چه زاویه‌ای نگاه می‌کنید. در هر صورت باید بدانید که اقدام در این راستا، تحول شگرفی را در زندگی و روابطتان ایجاد می‌کند. فن بیان خوب، برقراری ارتباط با دیگران را آسان می‌کند و این متعاقباً می‌تواند به شکل‌گیری فرصت‌های طلایی در زندگی بینجامد.

ولی سؤال مهم این است که برای بهبود فن بیان یا ارتقای مهارت‌های گویندگی چه باید کرد؟ راه‌های زیادی برای این کار وجود دارند. راه‌هایی که برخی از آن‌ها بسیار ساده‌تر از حد تصور هستند. یکی از این راه‌ها می‌تواند به سادگیِ روزی چند دقیقه تمرین سخنرانی در مقابل آینه باشد. بااین‌حال، تجربه می‌گوید که مؤثرترین روش، شرکت در کلاس و دوره‌های تخصصی است. دوره‌هایی که به لطف آموزش آنلاین گویندگی و فن بیان، شرکت در آن‌ها از هر زمان دیگری آسان‌تر شده است.

آموزش آنلاین گویندگی و فن بیان برای چه کسانی مناسب است؟

مجازی‌سازی و انجام امور از راه دور به بحث آموزش هم راه پیدا کرده است. روندی که هرچند کارایی و اثربخشی آن در ابتدا محل تردید بود، اما به‌تدریج روشن شد که می‌تواند مؤثر باشد.

برگزاری دوره‌های آموزش آنلاین گویندگی و فن بیان، فرصت مناسبی را در اختیار علاقه‌مندان به این حوزه قرار می‌دهد. البته با فروش کردن تدریجی موج کرونا، استقبال از ثبت‌نام در دوره‌های حضوری مجدداً افزایش یافته است. ولی مطمئناً هنوز هم افراد زیادی هستند که شرکت در دوره‌های آنلاین را به دوره‌های حضوری ترجیح می‌دهند. افرادی که حداقل یکی از شرایط ذیل درباره آن‌ها صدق می‌کند.

1. افرادی که در  شهرهای کوچک یا دورافتاده سکونت دارند

عدم وجود امکانات و مراکز آموزشی مناسب در برخی شهرهای کوچک و دورافتاده امر عجیب و دور از ذهنی نیست. اگر شما هم ساکن چنین شهرهایی باشید احتمالاً در پیدا کردن یک دوره آموزشی با مشکل روبرو می‌شوید. ممکن است در شهرتان اساساً دوره‌ای برای آموزش سخنوری وجود نداشته باشد یا اگر هم هست، سطح چندان خوبی نداشته باشد. ولی فقدان دوره آموزشی مناسب نباید به دلیلی برای نادیده‌گیری استعداد یا انگیزه‌تان برای پیشرفت تبدیل شود. در چنین شرایطی، بهترین راه‌حل، شرکت در دوره‌های آنلاین آموزش گویندگی و فن بیان است. دوره‌هایی که یادگیری فوت‌وفن سخنوری را حتی از دورترین نقاط کشور مُیسر می‌کنند.

2. افرادی که حفظ فاصله اجتماعی برایشان مهم است

به نظر می‌رسد که جهان در حال عبور کامل از بحران کروناست. آمار مبتلایان و قربانیان این بیماری با کاهش چشمگیری روبروست و این قطعاً یک خبر خوب است. بااین‌حال، عجیب نیست که حفظ فاصله اجتماعی هنوز هم برای بسیاری از افراد یک ترجیح باشد. علاوه بر این، در بسیاری از اوقات حفظ این فاصله نه‌فقط یک ترجیح بلکه یک ضرورت است. ضرورتی که رعایت آن برای افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای یا سیستم ایمنی ضعیف اهمیت دوچندانی دارد.

ما معتقدیم که حتی دغدغه‌های سلامتی هم نباید مانع از شکوفایی یکی از ارزشمندترین استعدادهای درونی شما شوند. بنابراین تلاش کرده‌ایم تا با ارائه دوره‌های آموزش آنلاین گویندگی و فن بیان، دغدغه‌هایی از این قبیل را برطرف کنیم. به این ترتیب می‌توانید از راه دور و ضمن حفظ فاصله اجتماعی، مهارت‌های گویندگی و فن بیان را فرابگیرید.

3. افرادی که شخصیت درون‌گرا دارند

مهارت فن بیان به صحبت کردن با دیگران مربوط می‌شود. به همین دلیل نگاهِ اکثر افراد درون‌گرا نسبت به این موضوع، آمیخته با نوعی حس ترس یا اکراه است. درون‌گرا بودن فرد به این معنا نیست که او توانایی یا استعدادی در بروز افکار و ایده‌هایش ندارد. بلکه برعکس، پتانسیل سخنوری و فن بیان بسیاری از افراد درون‌گرا آن‌قدر زیاد است که اگر شکوفا و کشف شود، می‌تواند جهان را تکان دهد. با همه این تفاصیل، طبیعی است که برداشتن قدم اول برای خروج از ناحیه امن ذهنی، کار دشواری به نظر برسد. به همین دلیل زیاد پیش می‌آید که یک فرد درون‌گرا، علی‌رغم استعداد و علاقه فراوان، از شرکت در دوره‌های حضوری فن بیان منصرف شود.

اگر شما هم ذاتاً فردی درون‌گرا و درعین‌حال علاقه‌مند به سخنوری و اجرا هستید، می‌توانید در دوره‌های آموزش آنلاین گویندگی و فن بیان شرکت کنید. این دوره‌ها خروج از منطقه امن ذهنی‌تان را که مشکل‌ترین و مهم‌ترین مرحله بهبود فن بیان است برایتان آسان می‌کنند. البته یک دوره خوب فن بیان آنلاین باید طوری باشد که زمینه سخنرانی مهارت آموز مقابل دیگران را فراهم کند. ولی از نظر یک فرد درون‌گرا، رویارویی با لنز دوربین احتمالاً نقطه آغاز آسان‌تری در مقایسه با رویاروییِ حضوری با افراد است!

در دوره‌های آموزش آنلاین فن بیان و گویندگی مدرسه سخن، منتظر شما هستیم!

اگر با یکی از سه چالش فوق روبرو هستید یا به هر دلیلی، گزینه آسان‌تری را برای یادگیری سخنوری ترجیح می‌دهید مشکلی نیست؛ مدرسه سخن با ارائه آموزش آنلاین گویندگی و فن بیان، مسیر را برایتان همواره کرده است.

در این دوره‌ها شما تحت نظر بهترین اساتید فن بیان ایران، اصول و قواعد سخنوری و گویندگی را خواهید آموخت. تبحر و تجربه اساتید مدرسه سخن کمک می‌کند تا دوره‌های آموزش از راه دور، بیشترین نزدیکی و همانندی را با یک دوره حضوری داشته باشد. این دوره‌ها فقط شامل آموزش مهارت‌های کلامی نیستند؛ بلکه مهارت‌های غیرکلامی مانند زبان بدن را هم که نقش بسیار مهمی در کیفیت فن بیان دارند، در برمی‌گیرند.

ضمناً ما نیازهای آموزشیِ شما علاقه‌مندان به شرکت در دوره‌های حضوری را فراموش نکرده‌ایم. اگر علاقه‌مند به حضور در کلاس‌های حضوری هستید، می‌توانید نسبت به ثبت‌نام در کلاس فن بیان در ونک اقدام کنید.

تماس با ما

تهران - میدان ونک - انتهای خیابان بیستم گاندی ، ساختمان 110 گاندی ، واحد 5

اینستاگرام مدرسه سخن : madresah_sokhan@

ایمیل: faribaolumi@gmail.com

تلفن: 02188192019   همراه : 09120809040

وبسایت:sokhanvari.com

جهت دریافت کروکی مدرسه سخن روی لوگو بالا کلیک کنید.