دوره آنلاین گویندگی و فن بیان

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

شرکت در یک دوره آنلاین گویندگی و فن بیان می‌تواند تحول بزرگی در زندگی شخصی و حتی حرفه‌ای شما ایجاد کند.

اساساً فن بیان و سخنوری از شاخص‌ترین مهارت‌های فردی هستند که در هر زمینه‌ای می‌توانند عامل تمایز باشند. افرادی که خوب، زیبا و جذاب حرف می‌زنند، همواره چهره‌های متفاوتی تلقی می‌شوند. فرایند ارتباط بین انسان‌ها، از طریق گفت‌وشنود شکل می‌گیرد؛ در این فرایند هر چقدر گفته‌ها ماهرانه‌تر بیان شوند، به شکل مؤثرتری شنیده خواهند شد. راز مقبولیت افراد سخنور نیز همین است. آن‌ها کلمات مناسب را به اثربخش‌ترین شکل ممکن بر زبان جاری می‌کنند. آن‌قدر اثربخش که برای مخاطب، معمولاً چاره‌ای جز پذیرش باقی نمی‌ماند. به همین دلیل افراد سخنور، مذاکره‌کنندگان خوبی هستند و در هر شرایطی می‌توانند از منافع خود دفاع کنند.

 

 

چگونه فن بیان خوبی داشته باشیم؟

برای بهبود فن بیان مثل بسیاری از مهارت‌های دیگر، راه‌های زیاد و متنوعی وجود دارد. اگر نگاهی به مقالات سایت سخنوری بیندازید، با مطالب زیادی در این زمینه روبرو می‌شوید. مطالبی که به‌کارگیری نکات آن‌ها قطعاً باعث پیشرفت چشمگیر فن بیان خوانندگان گرامی خواهد شد.

علیرغم تعدد و تنوع راه‌های تقویت فن بیان باید اذعان کرد که هیچ راهی به اندازه آموزش اصولی ثمربخش نیست. یکی از راه‌هایی که دریافت آموزش اصولی را ممکن می‌کند، شرکت در یک دوره آنلاین گویندگی و فن بیان است. دوره‌های آنلاین فن بیان اگر با کیفیت لازم برگزار شوند، می‌توانند به اندازه یک دوره حضوری مؤثر باشند.

نظر به استقبال مهارت آموزان گرامی، مدرسه سخن به‌عنوان یکی از متولیان عرصه سخنوری و فن بیان تصمیم گرفت در کنار دوره‌های حضوری، برگزاری دوره آنلاین فن بیان را نیز در دستور کار قرار دهد.

دوره آنلاین گویندگی و فن بیان چیست؟

این دوره همان‌طور که از نامش پیداست به‌صورت آنلاین و با هدف تقویت فن بیان و مهارت‌های گویندگی برگزار می‌شود. محتوا و اصول آموزشی ارائه‌شده در دوره آنلاین گویندگی و فن بیان، تفاوت زیادی با دوره‌های حضوری ندارد. بااین‌حال، به دلیل «مجازی بودنِ» این دوره، اثربخشی آن اتخاذ روش‌های آموزشی متفاوتی را می‌طلبد. به همین دلیل، پیشرفت مهارت آموز در این دوره‌ها به تخصص، تجربه و سبک آموزشی مدرس وابستگی زیادی دارد.

دوره‌های آنلاین، مزایای زیادی را به شرکت‌کنندگان ارائه می‌دهند. با ثبت‌نام در این دوره‌ها شما می‌توانید از خانه و به آسان‌ترین شکل ممکن، فن بیان خود را تقویت کنید. علاوه بر این، شرکت در دوره آنلاین گویندگی و فن بیان گاهی به تنها گزینه‌ی در دسترس برای علاقه‌مندان سخنوری تبدیل می‌شود. بسیاری از علاقه‌مندان به‌واسطه سکونتشان در شهرهای کوچک یا دورافتاده، امکان شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند. به همین دلیل برای یادگیری اصولی مهارت سخنوری، انتخابی غیر از شرکت در دوره‌های آنلاین برای آن‌ها وجود نخواهد داشت.

شرکت در دوره آنلاین فن بیان و گویندگی برای افرادی با سطح استرس بالا هم یک انتخاب مناسب است. چراکه فراگیری مهارت‌ها و پیشرفت با حداقل فشار و تنش روانی را برای آن‌ها امکان‌پذیر می‌سازد. البته تردیدی نیست یکی از الزامات تقویت فن بیان، صحبت کردن در مقابل جمع است. بااین‌حال، بسیاری از افراد، سخنرانی مجازی در مقابل لنز دوربین را آسان‌تر از سخنرانی حضوری می‌دانند.

انتخاب از بین دوره آنلاین گویندگی و فن بیان یا دوره حضوری تماماً به شما، شرایط و ترجیحاتتان بستگی دارد. بااین‌حال یک دوره آنلاین اثربخش، باید طوری طراحی شده باشد که احساس حضور در یک کلاس فیزیکی را تداعی کند.

دوره آنلاین گویندگی و فن بیان باید واجد چه ویژگی‌هایی باشد؟

ویژگی‌هایی وجود دارند که یک دوره آنلاین فن بیان خوب را از دوره بد متمایز می‌کنند. در اینجا به معرفی و تشریح سه مورد از مهم‌ترین این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

1. فراهم کردن فرصت کافی برای تمرین

اولین و بارزترین عنصر یک دوره فن بیان آنلاین، ارائه فرصت کافی به شرکت‌کنندگان برای تمرین کردن است. مجازی بودن کلاس نباید بهانه‌ای برای فرار از رویارویی با ترس از سخنرانی باشد. بهترین دوره آنلاین گویندگی و فن بیان دوره‌ای است که مهارت آموزان را به ارائه عمومی در مقابل دیگران وادار کند.

2. تمرکز بر ساختار و مبانی فن بیان

همه چیز به فراهم ساختن فرصت کافی برای تمرین کردن خلاصه نمی‌شود. یک دوره فن بیان خوب باید نحوه ایجاد ساختارهای کلامی  را نیز به شرکت‌کنندگان بیاموزد. به‌عنوان مثال شرکت‌کنندگان باید یاد بگیرند که چطور برای سخنرانی یا مجریگری، متن خوبی تهیه کنند؟ آن‌ها باید از سیر (تهیه پیش‌نویس) تا پیاز (رسیدن به متن نهایی) این فرایند را فرابگیرند.

این یکی از مهم‌ترین و درعین‌حال پیچیده‌ترین بخش‌های تقویت فن بیان است که مهارت‌های مختلفی را شامل می‌شود. تهیه مقدمه خوب، انتخاب موضوع مناسب و استفاده از آرایه‌ها و جمله‌بندی‌های جذاب فقط چند نمونه از این مهارت‌ها هستند.

3. توجه به زبان بدن

متأسفانه در بسیاری از دوره‌های آنلاین فن بیان آن‌طور که باید و شاید به موضوع زبان بدن توجه نمی‌شود. درحالی‌که پیشرفت به عالی‌ترین سطوح اجرا، گویندگی و سخنوری بدون تقویت زبان بدن، امری محال است. اینکه به‌واسطه مجازی بودن دوره، دایره حرکات اندام‌های بدن محدود شود، امر عجیبی نیست. بااین‌حال مدرس یا مربی فن بیان باید برای رفع این محدودیت، راهکارهای خوبی ارائه دهد.

مدرسه سخن؛ برگزارکننده بهترین دوره آنلاین گویندگی و فن بیان

اگر به هر دلیلی امکان حضور در کلاس‌های حضوری برایتان فراهم نیست، مدرسه سخن پیشنهاد جذابی برای شما دارد. دوره آنلاین گویندگی و فن بیان ما، فرصتی طلایی برای ارتقای سطح اجرا و سخنوری شما با سرعت نور است! البته فراموش نکنید که درنهایت این تلاش، جدیت و استمرار شماست که موفقیتتان را موجب می‌شود. به همین دلیل، تأکید بر کیفیت دوره و مدرسان آن نباید باعث غفلت از نقش مهم مهارت آموزان شود.

کلاس‌های آنلاین فن بیان و گویندگی مدرسه سخن، از همه ویژگی‌های مذکور در بخش قبل برخوردار هستند. این کلاس‌ها از هر دو جنبه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، بهترین شرایط را برای یادگیری اصول فن بیان و پرورش مهارت‌های گویندگی و اجرا در اختیار شما عزیزان فراهم می‌آورند. مهم‌ترین وجه تمایز دوره آنلاین مدرسه سخن، آموزش فن بیان توسط بهترین اساتید سخنوری کشور است. اساتیدی که به لطف دانش و تجارب ارزشمندشان، تجربه‌ای  بدیع و خوشایند را از حضور در دوره‌های آنلاین برای شرکت‌کنندگان خلق می‌کنند.

فرقی نمی‌کند هدفتان چیست؟ تبدیل شدن به یک مجری یا گوینده موفق و صاحب سبک؟ یا شاید هم صرفاً تقویت کلام برای موفقیت بیشتر در زندگی شخصی و حرفه‌ای. دوره آنلاین گویندگی و فن بیان مدرسه سخن، اسباب تحقق این هدف ارزشمند را در اختیارتان می‌گذارد.

 

تماس با ما

تهران - میدان ونک - انتهای خیابان بیستم گاندی ، ساختمان 110 گاندی ، واحد 5

اینستاگرام مدرسه سخن : madresah_sokhan@

ایمیل: faribaolumi@gmail.com

تلفن: 02188192019   همراه : 09120809040

وبسایت:sokhanvari.com

جهت دریافت کروکی مدرسه سخن روی لوگو بالا کلیک کنید.