دوره فن بیان با ارائه مدرک

دوره فن بیان با ارائه مدرک؛ یک انتخاب تضمینی برای یادگیری سخنوری!

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

شرکت در یک دوره فن بیان با ارائه مدرک می‌تواند تحولات مثبت و چشمگیری را در زندگی شما ایجاد کند. اگر به اطرافتان نگاهی بیندازید افراد موفقی را می‌بینید که از مهارت خوبی در صحبت کردن برخوردار هستند. آن‌ها با داشتن فن بیان قوی، چهره‌هایی کاریزماتیک بوده که قادرند از زبانشان به‌عنوان سلاحی قدرتمند بهره بگیرند. بخش عمده‌ای از موفقیت این افراد در حوزه‌های شغلی، تحصیلی و زندگی شخصی مرهون مهارت فن بیان آن‌هاست.

امروز فن بیان یا همان هنر خوب حرف زدن یکی از اساسی‌ترین الزامات پیشرفت و موفقیت محسوب می‌شود. با افزایش سطح آگاهی عمومی از اهمیت این مهارت، فن بیان به یکی از حوزه‌های داغ و محبوب در توسعه فردی تبدیل شده است.

آیا امکان تقویت فن بیان برای همه افراد وجود دارد؟ خوشبختانه بله! برای تحقق این مهم، روش‌های زیادی وجود دارد. ولی بهترین راه ارتقای این مهارت ضروری و استراتژیک، ثبت‌نام در یک دوره فن بیان با ارائه مدرک است.

مزایای ثبت‌نام در دوره فن بیان با ارائه مدرک

مزایای حضور در یک کلاس فن بیان معتبر آن‌قدر زیاد است که ذکر همه آن‌ها در این مجال کوتاه مقدور نیست. بااین‌حال ما از میان موارد متعدد، 4 مورد از مهم‌ترین این مزایا را برای شما عزیزان گلچین کرده‌ایم.

راستی اهمیت دریافت مدرک معتبر را دستکم نگیرید. گرفتن مدرک فن بیان، مؤید صلاحیت شما در یکی از مهم‌ترین مهارت‌های نرم است. ارائه چنین مدرکی در موقعیت‌هایی نظیر مصاحبه شغلی، می‌تواند به‌عنوان یک مزیت رقابتیِ تأثیرگذار عمل کند. حالا بیایید ببینیم که اساساً چرا شرکت در دوره‌های آموزش فن بیان اهمیت دارد؟

1. یادگیری رویارویی با ترس

ترس از سخنرانی یکی از رایج‌ترین ترس‌های انسانی بوده که بسیاری افراد آن را یک کابوس تمام‌عیار می‌دانند! این سخنرانی لزوماً به معنای صحبت کردن در مقابل جمع نیست؛ افراد زیادی هستند که به‌واسطه نوعی ترس یا اکراه از حرف زدن، حتی در مکالمات انفرادی نیز ضعیف عمل می‌کنند.

از ارزشمندترین مزایای شرکت در دوره فن بیان با ارائه مدرک، یادگیری نحوه مقابله با ترس از سخنرانی است. اقدام برای رویارویی با ترس، سطح اعتمادبه‌نفس را ارتقا بخشیده و به شما در کنترل شرایط تنش‌زا و استرس‌آور کمک می‌کند. کلاس فن بیان نه‌فقط در غلبه بر ترس از حرف زدن، بلکه برای مقابله با هر نوع ترس توانمندی‌تان را افزایش می‌دهد.

2. بهبود کیفیت ارائه

پرزنت کردن یا ارائه دادن در محل کار یا تحصیل، یک چالش و درعین‌حال یک فرصت برای درخشیدن است. شرکت در یک دوره فن بیان با ارائه مدرک به شما در بهبود قابلیت «پرزنت کردن» کمک چشمگیری می‌کند. این دوره‌ها مهارت شما را هم در انتخاب نوع اطلاعات و هم در گزینش نحوه ارائه آن‌ها ارتقا می‌دهند. به این ترتیب می‌توانید سخنرانی یا ارائه اثربخش‌تری داشته باشید. افزایش اثربخشی ارائه در یک کلاس به معنای کسب نمره بهتر و در محل کار به معنای افزایش مقبولیت شما نزد همکاران است.

فراموش نکنید که مهارت در ارائه، صرفاً به سخنرانی عمومی محدود نیست. بسیاری از ارائه‌ها می‌توانند جنبه انفرادی داشته باشند. تشریح بیزینس پلن برای سرمایه‌گذار جهت تأمین مالی کسب‌وکار، مثالی از یک ارائه انفرادی سرنوشت‌ساز است. فرایندی که نتیجه آن مستقیماً به نوع اطلاعات و چگونگی ارائه آن‌ها از سوی کارآفرین بستگی دارد.

3. افزایش مهارت ارتباط با دیگران

ثبت‌نام در دوره فن بیان با ارائه مدرک، مهارت‌های ارتباطی‌تان را نیز دگرگون می‌سازد. در این دوره‌ها چگونگی سازمان‌دهی افکارتان را یاد می‌گیرید و می‌آموزید ضمن پایبندی به ایده اصلی، منظور خود را به‌وضوح بیان کنید. چنین مهارتی برای برقراری ارتباط با اطرافیان یک موهبت بزرگ است؛ آن هم در دنیایی که انسان‌ها در تعامل با یکدیگر، روزبه‌روز بیشتر گرفتار سوءتفاهم می‌شوند!

بهبود قابلیت ارتباط با دیگران را می‌توان مهم‌ترین و ملموس‌ترین مزیت شرکت در کلاس فن بیان دانست. یک فرد ممکن است ضرورتی برای ایراد یک سخنرانی عمومی برای دیگران یا مواجهه با ترس آن نداشته باشد؛ اما هیچ‌کس نمی‌تواند از الزام و ضرورت برقراری ارتباط با دیگران در زندگی روزمره شانه خالی کند. بنابراین حتی اگر بحث سخنرانی و ارائه مطرح نباشد، می‌توانید از آموخته‌های کلاس فن بیان در روابط شخصی و حرفه خود به نحو احسن استفاده کنید. این همان مزیتی است که پررنگ‌ترین نقش را در ترسیم یک چهره کاریزماتیک از شما ایفا می‌کند!

4. آگاهی از نحوه ادراک دیگران از شما

افزایش آگاهی از نحوه ادراک دیگران از ما یکی از مهم‌ترین جنبه‌های هوش هیجانی محسوب می‌شود. اینکه بهبود هوش هیجانی، مزیت دیگر شرکت در دوره فن بیان با ارائه مدرک باشد، جذاب است؛ نه؟! ولی فقط دوره‌هایی ارائه‌دهنده این مزیت هستند که بر مؤلفه بازخورد مبتنی باشند.

در این دوره‌ها، افراد بعد از تمرین آموخته‌ها در کلاس از طرف مُدرِس و سایر مهارت آموزان، بازخورد می‌گیرند. شنیدن برخی از این بازخوردها شاید در ابتدا چندان خوشایند یا آسان نباشد؛ اما درنهایت بر تقویت فن بیان شما تأثیر شگفت‌انگیزی دارد. به‌واسطه دریافت باز‌خورد آرام‌آرام یاد می‌گیرید که دیگران حین گفتگو با شما چه درکی از گفته‌ها و حتی شخصیتتان دارند؟ این آگاهی باعث می‌شود بتوانید نوع گفتارتان را با مخاطبان متناسب با شرایط و کیفیت ادراک آن‌ها تغییر دهید.

همین حالا در دوره آموزش فن بیان مدرسه سخن ثبت‌نام کنید!

یادگیری سخنوری و تقویت فن بیان به‌طور مستقل، به‌خودی‌خود امر غیرممکنی نیست! بااین‌حال پیشرفت در این مسیر آن هم به‌تنهایی، مستلزم انجام آزمون و خطای زیاد است. به همین دلیل اگر بخواهید خودتان دست‌به‌کار شوید، احتمال پیشرفت قابل‌توجه ظرف مدت کوتاه بسیار کم است.

شرکت در دوره فن بیان با ارائه مدرک، راه آسان‌تر، سریع‌تر و اثربخش‌تری برای یادگیری فن بیان است. یادگیری سخنوری تحت نظارت یک فرد متخصص و باتجربه و همین‌طور با همراهی سایر مهارت آموزان، مسیری متفاوت را پیش پایتان می‌گذارد. یک کلاس خوب فن بیان، ضمن آموزش دقیق نکات و تکنیک‌های کاربردی، به شما در به‌کارگیری عملی آموخته‌هایتان یاری می‌رساند.

شرکت در کلاس فن بیان از هر زاویه‌ای می‌تواند یک گام روبه‌جلو باشد. بااین‌حال، بهتر است قبل از ثبت‌نام در یک کلاس به امکان دریافت مدرک معتبر از آن نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. البته واضح است که قدرت فن بیان افراد در وهله اول از نوع کلامشان ارزیابی می‌شود. ولی دریافت مدرک می‌تواند یک مُهر تأیید رسمی بر تلاش هدفمند شما در زمینه توسعه شخصی باشد. فراموش نکنید که فن بیان صرفاً یک مهارت مستقل نیست؛ بلکه شاه کلیدی برای شکوفایی سایر پتانسیل‌های درونی شماست.

آیا برای ثبت‌نام در دوره فن بیان با ارائه مدرک به دنبال یک گزینه مناسب هستید؟ مدرسه سخن به‌عنوان یکی از متولیان آموزش سخنوری در ایران، بهترین کلاس‌های فن بیان حضوری و آنلاین را برگزار می‌کند. تخصص ما، تربیت سخنورانی ماهر است؛ سخنورانی که با کلام اثرگذار خود می‌توانند چشم و گوش مخاطبان را قبضه کنند! در انتهای هر دوره از کلاس‌های آموزش فن بیان در مدرسه سخن، برای مهارت آموزان مدرک یا گواهی حضور در دوره صادر می‌شود. مدرکی که به لطف آوازه و اعتبار مدرسه سخن، با ارائه آن به هر فرد یا سازمان، می‌توانید صلاحیتتان را به رخ بکشید.

به مدرسه سخن بیایید تا زیروبمِ سخنوری را آسان و لذت‌بخش بیاموزید!

تماس با ما

تهران - میدان ونک - انتهای خیابان بیستم گاندی ، ساختمان 110 گاندی ، واحد 5

اینستاگرام مدرسه سخن : madresah_sokhan@

ایمیل: faribaolumi@gmail.com

تلفن: 02188192019   همراه : 09120809040

وبسایت:sokhanvari.com

جهت دریافت کروکی مدرسه سخن روی لوگو بالا کلیک کنید.