کوچ سخنرانی کیست و چطور وارد عرصه کوچینگ شویم؟

کوچ سخنرانی کیست و چطور وارد عرصه کوچینگ شویم؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

شما به سخنرانی در جمع علاقه دارید و درعین‌حال مایل هستید به دیگران کمک کنید. تبریک می‌گوییم! برخورداری از این دو عنصر می‌تواند از شما یک کوچ سخنرانی بسازد.

وقتی درباره ورود به عرصه کوچینگ سخنرانی فکر می‌کنید عجیب نیست سؤالات زیادی در ذهنتان ایجاد شود:

  • آیا انتخاب درستی انجام می‌دهید؟
  • اگر شکست بخورید چه اتفاقی می‌افتد؟
  • آیا برای دستیابی به هدفتان پول کافی وجود دارد؟

سخنرانی در جمع برای برخی افراد از همان زمانی که برای اولین بار متن کتاب درسی را در کلاس با صدای بلند روخوانی می‌کردند، وحشتناک‌ترین تجربه ممکن بوده است؛ برای اکثر افراد دیگر هم هرچند اتفاق وحشتناکی نیست ولی کماکان می‌تواند آن‌ها را عصبی و مضطرب کند.

بدون تردید شما هم از بین دوستان، همکاران یا خویشاوندان افرادی را سراغ دارید که تلاش می‌کنند حتی‌الامکان خود را از کانون توجه دور کنند. حالا به این فکر کنید که چند نفر از اطرافیانتان با کمک و هدایت مناسب، می‌توانند به یک سخنران خوب تبدیل شوند؟ مطمئناً تعدادشان خیلی بیشتر از آن است که تصور می‌کنید. پس این یک فرصت عالی برای شما به‌عنوان یک کوچ سخنرانی است. با ورود به عرصه کوچینگ سخنرانی نه‌تنها مردم را در بیان قاطع و شفاف افکارشان یاری می‌دهید، بلکه برای خودتان هم یک بیزینس موفق راه‌اندازی می‌کنید.

امروز بیشتر افراد از حضور در پس‌زمینه یا ناحیه امن ذهنی‌شان خسته شده‌اند. آن‌ها برای پیشرفت شغلی یا صرفاً افزایش اعتمادبه‌نفس خود در جستجوی افرادی هستند که کمکشان کنند. اینجاست که یک کوچ سخنرانی می‌تواند تغییرات محسوسی را در زندگی آن‌ها به وجود بیاورد.

برای اینکه از نوع تقاضای بازار برای کوچینگ سخنرانی درک بهتری داشته باشید، بگذارید به نظرسنجی دانشگاه چپمن آمریکا استناد کنیم. نتایج این نظرسنجی که در سال 2014 انجام شد نشان داد که بزرگ‌ترین فوبیای زندگیِ 25.3% شرکت‌کنندگان ترس از سخنرانی است. عددی که درصد بسیار بالا و قابل‌توجهی ارزیابی می‌شود.

متأسفانه ترس از سخنرانی، عاملی نیست که فقط به روابط اجتماعی افراد آسیب بزند. این ترس می‌تواند برای زندگی شغلی آن‌ها پیامدهای منفی به‌مراتب بیشتری داشته باشد. امروز توانایی ارائه و برقراری ارتباط با دیگران جزء مهم‌ترین مهارت‌هایی هستند که کارفرمایان هنگام استخدام کارکنان به آن‌ها توجه ویژه‌ای دارند. این مهارت‌ها نه‌فقط در مرحله استخدام بلکه در مسیر پیشرفت شغلی نیز بسیار تأثیرگذار هستند.

حالا سؤال این است که آیا واقعاً می‌توان به کسی یاد داد که سخنران بهتر و جسورتری باشد؟ بله! این یعنی شما به‌عنوان یک کوچ سخنرانی می‌توانید چنین تغییر بزرگ و مثبتی را در زندگی دیگران رقم بزنید.

مطمئناً علاوه بر سؤالات ابتدای مقاله، سؤالات دیگری هم ذهنتان را مشغول کرده‌اند:

  • چطور یک کوچ سخنرانی شوم؟
  • برای کوچینگ سخنرانی از کجا باید شروع کنم؟
  • از کجا می‌توانم بفهمم که آیا در این زمینه استعداد یا توانایی لازم را دارم یا نه؟

نظر به افزایش شهرت و اهمیت کوچینگ سخنرانی، تصمیم گرفتیم در مقاله‌ای مجزا به‌طور مفصل درباره این موضوع صحبت کنیم. اگر شما هم می‌خواهید به یک کوچ سخنرانی تبدیل شوید، به خواندن این گفتار تا انتهای آن ادامه دهید.

کوچ سخنرانی کیست؟

بین مدیرعاملی که باید با هزاران نفر روبرو شود یا مدیر اجرایی شرکت کوچکی که برای تیم چهارنفره خود سخنرانی می‌کند، یک وجه اشتراک مهم وجود دارد. این وجه اشتراک، اهمیت برخورداری از اعتمادبه‌نفس است. وظیفه یک کوچ سخنرانی این است که به مشتریان خود کمک کند تا افکارشان را به شکلی دقیق، مؤثر و مختصر بیان نمایند.

بله! از مدیران اجرایی تا مدیران تجاری شرکت‌های کوچک و بزرگ، همه می‌توانند از مشتریان شما به‌عنوان یک کوچ سخنرانی باشند. امروز حتی برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا نیز به کوچینگ سخنرانی روی آورده‌اند. آن‌ها از کوچ‌های صاحب سبک می‌خواهند که نه‌تنها به کارمندان بلکه به مدیران ارشدشان کمک کنند تا سخنوران بهتر و مؤثرتری باشند.

دلیل استقبال شرکت‌های بزرگ از کوچینگ این است که حتی بااستعدادترین و بهترین افراد نیز می‌توانند نقض‌های آشکار زیادی داشته باشند. نقص‌هایی که در عین وضوح، برای خود افراد عیان و قابل‌رؤیت نیستند. این نقص‌ها و عادات ناپسند درنهایت مانع می‌شوند که افراد در امر سخنرانی به بهترین ورژن خودشان ارتقا پیدا کنند.

بنابراین برای کار کردن به‌عنوان یک کوچ سخنرانی باید یک فرایند سه مرحله‌ای را طی کنید:

  • پیدا کردن نقص
  • شناسایی ریشه و عامل نقص
  • برطرف کردن نقص

منظور از نقص هر عاملی است که مانع از برقراری ارتباط مطمئن و مؤثر فرد با دیگران می‌شود. این عامل می‌تواند به کوچکی حرکاتِ اضافی دست یا به بزرگی یک فوبیای شدید از صحنه باشد.

واضح است که کوچینگ سخنرانی به‌سادگیِ تقسیم این فرایند به سه مرحله نیست. هدف ما از انجام این کار، ایجاد یک درک کلی نسبت به ماجرا بود. برای تبدیل شدن به یک کوچ سخنرانی خوب باید بتوانید افراد و عادات ناخودآگاه آن‌ها را درک و تحلیل کنید. از این طریق می‌توانید به هسته اصلی مشکل برسید و به مشتریان خود در حل آن مشکل کمک کنید.

ناگفته پیداست که کوچینگ سخنرانی کار آسانی نیست. ولی اگر بتوانید شهرت مناسبی برای خودتان دست‌وپا کنید، یک زمینه بسیار سودآور است. اگر تا به اینجا نسبت به فعالیت در این عرصه علاقه‌مند شده‌اید، کماکان به خواندن ادامه دهید تا بدانید چگونه به یک کوچ موفق در سخنرانی تبدیل شوید.

چه افرادی نسبت به استخدام کوچ سخنرانی اقدام می‌کنند؟

از کارآموز جدیدی که تلاش می‌کند مورد توجه قرار بگیرد تا رئیس هیئت‌مدیره‌ای که می‌خواهد سرمایه‌گذاران شرکت را تحت تأثیر قرار دهد، همه و همه می‌توانند از مهارت‌های یک کوچ سخنرانی بهره ببرند.

این بدان معناست که می‌توانید انتظار جذب مشتری از هر طیف و صنعتی را داشته باشید. افراد متفاوتی که بنا به یک نیاز مشابه که همان داشتن بیان بهتر است به کمک نیاز دارند. کوچینگ سخنرانی ممکن است برای افراد مبتدی کاری تکراری به نظر برسد اما در واقعیت به‌هیچ‌عنوان این‌گونه نیست.

هر کدام از مشتریان شما فردی حقیقی هستند که زمینه، تجربیات و همین‌طور دیدگاه متفاوتی نسبت به زندگی دارند. این باعث می‌شود هر مشتری، یک پازل یا کِیس جدید و جالب برای اکتشاف باشد. زیرا شما باید سعی کنید برای حل یک مشکل منحصربه‌فرد یک پاسخ منحصربه‌فرد بیابید.

مشتریان کوچ سخنرانی افرادی هستند که هر کدام به نحوی و بنا به دلیلی با قرار گرفتن در کانون توجه مشکل دارند. این اکراه و درگیری می‌تواند از یک تجربه ناخوشایند در کودکی یا یک مشکل ذاتی در گفتار ناشی شود. ولی این افراد حالا به این نتیجه رسیده‌اند برای موفقیت در عرصه‌های مختلف زندگی، باید از قرار گرفتن در کانون توجه استقبال کنند. بااین‌حال، خودآگاهی و تمرکز آن‌ها صرفاً روی مشکل یا ضعفشان است. این خودآگاهی به سمت ریشه و علت واقعیِ ضعف گسترش نمی‌یابد. عامل مشکلات اغلب آن‌ها، کاملاً ناخودآگاه است. این باعث می‌شود افراد تا همیشه در سایه باقی بمانند و دائماً احساس ترس و تسلیم داشته باشند.

ولی شما به‌عنوان یک کوچ سخنرانی این توانایی را دارید که در زندگی آن‌ها تغییر ایجاد کنید؛ این‌طور نیست؟ اگر قادر به انجام این کار باشید، یعنی شما همان نجات‌دهنده‌ای هستید که افراد به او نیاز دارند. وقتی آن‌ها مشتری شما شوند به شما تکیه می‌کنند تا در شناسایی و رفع مشکلات کمکشان کنید. این بهترین راه آن‌ها برای داشتن اعتمادبه‌نفس و قرار گرفتن در کانون توجهات است. بهترین و شاید هم تنها راه!

چگونه می‌توانید به یک کوچ سخنرانی تبدیل شوید؟

باید باور داشته باشید که از دانش و مهارت‌های لازم برای کمک به افراد در جذب بهتر مخاطبان برخوردار هستید. شاید هم قبلاً به یک همکار، دوست یا یکی از اعضای خانواده در غلبه بر ترسشان از سخنرانی در جمع یاری رسانده‌اید. این باورمندی و استعداد ذاتی دو مؤلفه بسیار ارزشمند هستند.

ولی برای تبدیل شدن به یک کوچ سخنرانی باید از کجا شروع کرد؟ عملی کردن ایده‌هایتان در واقعیت به دانستن جواب این سؤال بستگی دارد. در ادامه مراحلی را که باید در این عرصه طی کنید به‌طور دقیق با شما عزیزان در میان می‌گذاریم.

1. جایگاه مناسبتان را پیدا کنید

قبل از برداشتن اولین قدم برای تبدیل شدن به کوچ سخنرانی مهم است که تأمل کنید و درباره آنچه واقعاً می‌توانید به‌عنوان کوچ ارائه دهید، بیندیشید. فهرستی از مهارت‌های خود تهیه کنید و با توجه به این مهارت‌ها سعی کنید مناسب‌ترین حوزه کاری را بشناسید. حوزه‌ای که در آن می‌توانید به‌طور بهینه مشتری جذب کنید و از بیزینس خود بیشترین نفع مالی را ببرید.

در آموزش سخنرانی حوزه‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید درباره آن‌ها تحقیق کنید. ولی در اینجا می‌خواهیم شما را با دو حوزه خاص آشنا کنیم. حوزه‌هایی که پایه‌ای‌ترین و درعین‌حال مهم‌ترین حوزه‌ها در بحث آموزش سخنرانی هستند.

1. کوچ محتوا

عُمق آگاهی و دانش، لزوماً تضمین‌کننده کیفیت محتوا نیست. حتی درخشان‌ترین ذهن‌ها هم ممکن است در بیان ایده‌های پیشگامانه‌ی خود با مشکل روبرو شوند. به‌عنوان یک کوچ محتوا وظیفه شما این است که به افراد در ساختاربندی و بهبود محتوایشان کمک کنید؛ با این هدف که بتوانند ایده‌های خود را به شکلی اثربخش با دیگران به اشتراک بگذارند.

این نوع کوچینگ صرفاً بر صحبت کردن در جمع متمرکز نیست بلکه مستلزم درک همه کانال‌های ارتباطی است. نحوه تایپ یک ایمیل با نحوه ارائه‌ی یک کنفرانس کاملاً تفاوت دارد  و وقتی سخنرانی عمومی را به آن‌ها اضافه کنیم، فرایند کوچینگ، پیچیدگی بیشتری پیدا می‌کند.

کوچ محتوا از طریق درک رسانه (مدیوم ارتباط) و نوع افرادی که مشتری با آن‌ها تعامل دارد به او در برقراری ارتباط بهتر کمک می‌کند.

2. کوچ ارائه

حتی بهترین محتوای گردآوری‌شده نیز بدون یک ارائه‌ی درست و گیرا ممکن است خراب یا اصطلاحاً «حرام» شود. ژست‌ها، تنوع آوایی و حالت بدن سخنران، ازجمله عوامل بسیار مؤثر در فرایند ادراک مخاطبان هستند. وظیفه اصلی یک کوچ ارائه، راهنمایی افراد در تقویت این دسته از مهارت‌های آنان است.

یک کوچ تمام‌عیار در بحث ارائه، واجد مجموعه‌ای از مهارت‌های متنوع است. مهارت‌هایی که شامل کوچینگ بازیگری، بیان و حتی آواز می‌شود. شاید بپرسید چرا آواز؟! چون گاهی تنها چیزی که مشتری برای یک ارائه بهتر نیاز دارد، توانایی تعدیل و بهینه‌سازی صداست. مهارتی که با یادگیری آن به سخنران بهتری تبدیل خواهد شد.

با تکیه بر شناخت خود از زبان بدن می‌توانید به مشتریان کمک کنید که ضمن حضور قاطعانه‌تر روی صحنه و حفظ تماس چشمی با مخاطبان، گفته‌هایشان را بهتر بیان کنند.

2. دریافت گواهینامه

دریافت گواهینامه کوچینگ هرچند معمولاً ضروری نیست ولی از چند جهت اقدام بسیار ارزشمندی محسوب می‌شود. اولین و مهم‌ترین مزیت دریافت گواهینامه حرفه‌ای، جلب اعتماد و احترام افرادی است که قصد مراجعه به شما را دارند.

بسیاری از مشتریان و مخصوصاً شرکت‌ها قبل از فراهم شدن فرصتی برای گفتگو، بر اساس گواهینامه درباره شما قضاوت می‌کنند. این بدان معناست که دریافت گواهینامه کوچینگ سخنرانی، اولین قدم درست برای اثبات تخصص شماست.

دوره‌های زیادی وجود دارند که افراد علاقه‌مند به کوچینگ سخنرانی می‌توانند در آن شرکت کنند. اکثر این دوره‌ها حول محور موضوعاتی مثل سخنرانی عمومی، ارتباطات تجاری، رهبری و متقاعدسازی ارائه می‌شوند. شما باید با توجه به بودجه، زمانِ در دسترس و همچنین حوزه‌ای که قصد ورود به آن را دارید، در دوره‌های مناسب شرکت کنید. این کار مستلزم انجام تحقیقات دقیق و کامل است. وقتی دوره‌ای را پیدا کردید که فکر می‌کنید برایتان مناسب‌ترین گزینه است، نوبت به اقدام می‌رسد. در آن دوره ثبت‌نام کنید و برای یادگیری و تبدیل شدن به یک کوچ سخنرانی خوب هر آنچه از دستتان برمی‌آید انجام دهید.

فارغ از اینکه در چه دوره‌ای شرکت می‌کنید، یک نکته مهم را همیشه به خاطر بسپارید. دوره‌ای را انتخاب کنید که به شما فرصتی دهد تا آنچه را یاد می‌گیرید، تمرین کنید. مطمئناً شما نمی‌خواهید صرفاً مجموعه‌ای از محفوظات و موضوعات نظری را یاد بگیرید و بعد از راه‌اندازی کسب‌وکارتان، ناگهان متوجه شوید که برای استفاده از آموخته‌هایتان در دنیای واقعی هیچ سرنخ یا ایده‌ای ندارید!

برای شما هیچ چیز از پیدا کردن یک دوره‌ی خوب و مربی آگاهی که دلسوزانه راهنمایی‌تان کند ارزشمندتر نیست.

3. کسب تجربه

موفق‌ترین کوچ‌های سخنرانی کسانی هستند که حتی قبل از راه‌اندازی بیزینس شخصی خود به‌طور تمام‌وقت به کسب تجربه می‌پردازند. پس شما هم دائماً درصدد کسب تجربه باشید. از دوستان، همکاران و اعضای خانواده بپرسید آیا می‌توانید آن‌ها را راهنمایی کنید؟ مطمئن باشید آن‌ها بابت این راهنمایی از شما تشکر می‌کنند؛ علاوه بر این با این کار قبل از آغاز رسمی بیزینس خود می‌توانید اولین مشتریانتان را راضی و خشنود کنید.

این یک نقطه شروع عالی برای علاقه‌مندان به عرصه کوچینگ سخنرانی است. موفقیت در این چالش‌ها و کسب تجربه از آن‌ها می‌تواند منبعی برای خلق و روایت داستان‌های اثرگذار باشد. داستان‌هایی که می‌توانید از آن‌ها برای بازاریابی شخصی و توضیح آنچه ارائه می‌دهید استفاده کنید. این داستان‌ها می‌توانند همان روایاتی باشند که به یک مشتری بالقوه نشان می‌دهند که کارتان را بلد هستید. درنتیجه واقعاً می‌توانید به مشتریانتان کمک کنید تا به سخنرانان بهتری تبدیل شوند.

4. بازاریابی کردن

یک کوچ قبل از هدایت دیگران در ایراد نطق‌های اثرگذار مهارت دارد. این بدان معناست که هر جا فرصتی پیدا کردید، باید درباره‌ ایده‌های خود، آنچه ارائه می‌دهید و همین‌طور تجارب موفقیت‌آمیزتان با دیگران حرف بزنید. به‌طور خلاصه باید بتوانید به‌خوبی برای خودتان بازاریابی کنید.

تفاخر به آشنایی با افراد صاحب‌نام شاید در هیچ مکالمه‌ای جالب و مؤدبانه نباشد. ولی در اینجا بهترین راه برای معرفی خودتان به‌عنوان یک متخصص است. اگر سابقه همکاری با شرکت یا افراد سرشناس را در کارنامه دارید، حتماً هنگام صحبت کردن درباره بیزینس خود به این موارد اشاره کنید.

علاوه بر این، داشتن یک وب‌سایت خوب ضرری ندارد. البته شاید در ابتدای راه با محدودیت بودجه مواجه باشید. ولی به‌محض مساعد شدن شرایط مالی، پیشنهاد می‌کنیم راه‌اندازی وب‌سایت را اولین اولویت بیزینس خود بدانید. وب‌سایت شما اولین نقطه تماس با مشتریان بالقوه خواهد بود. علاوه بر این وب‌سایت بستری برای به اشتراک‌گذاری ایده‌ها و دیدگاه‌هایتان با افرادی است که به دنبال یک کوچ سخنرانی خوب می‌گردند.

5 چیزی که مشتریان شرکتی هنگام استخدام کوچ سخنرانی در جستجوی آن‌ها هستند

اهمیت ارتباطات در دستیابی به انسجام و موفقیت سازمان‌ها هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود. به همین دلیل اغلب دلیل شرکت‌ها و سازمان‌ها برای آموزش کارکنان خود به استخدام کوچ سخنرانی روی می‌آورند. این بدان معناست که بهترین و بزرگ‌ترین مشتریان شما شرکت‌هایی هستند که افزایش اثربخشی کارکنان برایشان یک دغدغه بزرگ است. بنابراین دانستن اینکه شرکت‌ها به دنبال چه چیزهایی هستند اهمیت زیادی دارد. برخورداری از این آگاهی به رشد سریع‌تر کسب‌وکار شما و افزایش سودآوری آن منجر می‌شود.

5 نکته زیر را به خاطر بسپارید تا ببینید چطور می‌توانید مشتریان شرکتی را به سمت خودتان بکشانید.

1. سبک منحصربه‌فرد خود را ارائه دهید

برای استخدام یک کوچ سخنرانی گزینه‌های زیادی در معرض انتخاب سازمان‌ها و شرکت‌ها قرار دارند. درواقع در اغلب اوقات تیم ارتباطات یک سازمان دقیقاً می‌داند که آن سازمان به چه چیزی نیاز دارد؛ به همین دلیل تنها به دنبال فردی توانمند هستند که در تحقق هدف سازمان به آن‌ها کمک  کند.

یک وب‌سایت مناسب می‌تواند به بهترین نحو ممکن بستری برای بازاریابی شما باشد. داشتن چنین وب‌سایتی علاوه بر اینکه شما را فردی حرفه‌ای جلوه می‌دهد، مشتریان را درباره آنچه می‌توانید به آن‌ها ارائه دهید آگاه می‌سازد.

2. یک فرایند مشخص داشته باشید

کار کردن با یک فرد روشمند و کسی که از یک فرایند اثبات‌شده پیروی می‌کند برای شرکت‌ها بسیار مهم است. بنابراین بنشینید و بیندیشید که چطور می‌توانید کارهایی را که قادر به انجام آن هستید با عبارات آسان و قابل‌درک تحلیل و تشریح کنید. حتماً باید یک طرح عملیاتیِ از پیش تعیین‌شده داشته باشید که بتوان بر مبنای نیاز هر مشتری آن را سفارشی‌سازی کرد.

3. مطلع باشید

شرایط یک صنعت با صنایع دیگر متفاوت است. هر شرکتی در عرصه کوچینگ به دنبال فردی ذی‌صلاح و آگاه است که ماهیت صنعت و فشارهای ناشی از آن را به‌خوبی درک کند. اگر قرار است با تیم ارتباطی یک سازمان جلسه‌ای داشته باشید، با تحقیقات و اِشراف جامع در این جلسه حاضر شوید. این تحقیقات صرفاً به سازمان و کاری که انجام می‌دهد محدود نمی‌شود؛ بلکه چالش‌های صنعت و همین‌طور آنچه را که از کارکنان در یک محیط شرکتی انتظار می‌رود در برمی‌گیرد.

4. فهرستی از مشتریان قبلی تهیه کنید

مشتریان قبلی بهترین تبلیغات برای شما هستند. مهم نیست چقدر در جلسات برای خودتان بازاریابی می‌کنید؛ چون نهایتاً هیچ‌کس بهتر از کسانی که با کمک شما به سخنوران بهتری تبدیل شده‌اند نمی‌تواند برایتان بازاریابی کند.

اطلاعات تماس همه افرادی را که قبلاً مشتری شما بوده‌اند آماده و مرتب کنید. آن‌ها ارجاعات واقعی و مستندی هستند که می‌توانند به‌وضوح توضیح دهند که چطور به آن‌ها کمک کرده‌اید؟ ارائه‌ی رفرنس‌های معتبر ضمن تقویت شهرت و ارتقای جایگاه شما کمک می‌کند تا در بیزینستان به چهره‌ای متمایز تبدیل شوید.

5. منطبق و متناسب باشید

وقتی یک شرکت به‌عنوان کوچ سخنرانی استخدامتان می‌کند، باید فردی باشید که کارکنان آن شرکت به او احترام بگذارند و از کار کردن با او لذت ببرند. این بدان معناست که صرف‌نظر از نام شرکت، همواره باید برای ارتباط نزدیک و صمیمانه با کارکنان راه‌هایی بیابید.

این مرحله همان جایی است که می‌توانید از تحقیقاتی که قبلاً درباره سازمان و صنعت انجام داده‌اید کمک بگیرید. چراکه می‌توانید خود را به جای کارکنان بگذارید و فشارهایی را که متحمل می‌شوند بهتر درک کنید. این قدرت ادراک به شما اجازه می‌دهد که با آن‌ها همدلی کنید. به این ترتیب می‌توانید متوجه شوید که برای تحقق انتظارات مقامات شرکت چگونه می‌توانید به بهترین شکل ممکن به کارکنان کمک کنید.

3 توصیه ساده اما مهم برای مشتریان در اولین جلسه کوچینگ

به‌عنوان یک کوچ سخنرانی اولین جلسه کاری شما راهی برای درک مشتریانتان است. دقیقاً همان‌طور که آن‌ها می‌توانند درباره نحوه کار شما به ایده و اطلاعات زیادی برسند. این یعنی اولین جلسه شما با یک مشتری یک آزمون بزرگ است. آزمونی که برداشت اولیه‌ی مشتری از شما در آن شکل می‌گیرد. آنچه تفاوت را رقم می‌زند کیفیت همین برداشت اولیه است. کیفیتی که می‌تواند مشتری را نسبت به کوچ سخنرانی باورمند سازد یا او را از حضور در جلسات بعد منصرف کند.

3 توصیه ساده و درعین‌حال مهم وجود دارد که می‌توانید آن‌ها در جلسه اول با مشتریانتان در میان بگذارید. نکاتی که آگاهی از آن‌ها سبب می‌شود تا مشتری احساس راحتی و آسودگی بیشتری داشته باشد. در اینجا ضمن معرفی این 5 توصیه هر یک از آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

1. خودت باش!

سخنرانان خوب نقش بازی نمی‌کنند بلکه خودِ واقعی‌شان را بروز می‌دهند. آن‌ها به جای تظاهر کردن، به‌واسطه ارائه‌ی ورژن اصلیِ آنچه هستند روی صحنه سخنرانی می‌درخشند.

این یکی از همان موضوعاتی است که بسیاری از افراد علاقه‌مند به کوچینگ سخنرانی در آن مشکل دارند. شما نباید مشتریانتان را ترغیب کنید که نقش بازی کنند یا آنچه را واقعاً نیستند در معرض نمایش بگذارند یا تلاش کنند شبیه افراد دیگری بشوند. به جای تلاش برای تغییر شخصیت مشتری، سعی کنید روی آنچه هست و دارد متمرکز شوید. با تمرکز بر واقعیات و داشته‌های فرد بهتر و آسان‌تر می‌توانید از او یک سخنران خوب بسازید.

2. هیچ‌کس به تو نمی‌خندد!

بزرگ‌ترین دلیل اجتناب و اکراه اکثر افراد از قرار گرفتن در کانون توجه، ترس از مسخره شدن است. بیشتر مشتریان شما نگران این هستند که مبادا دیگران به سخنرانی آن‌ها بخندند. بله آن‌ها شاید شدیداً مورد قضاوت قرار بگیرند ولی واقعاً هیچ‌کس نمی‌خواهد شکستشان را ببیند.

اگر فقط یک بار به‌عنوان مخاطب در سخنرانی‌ها شرکت کرده باشید، قطعاً درک می‌کنید که هیچ چیز دردناک‌تر از تزلزل یک سخنران روی صحنه نیست. بنابراین باید مشتریانتان را توجیه کنید که هیچ‌کس نمی‌خواهد به آن‌ها بخندد یا شاهد ناکامی‌شان باشد. وقتی کسی برای شنیدن صحبت‌های یک سخنران می‌آید، بی‌تردید مایل است آن سخنران کارش را به نحو احسن انجام دهد.

3. گذشته را فراموش کن!

مشتریان شما باید با هر فرصتی برای سخنرانی مانند یک شروع تازه رفتار کنند. اینکه آخرین سخنرانی آن‌ها روی صحنه یک موفقیت یا فاجعه تمام‌عیار بود یا نبود، مهم نیست. چون مخاطبانِ امروز و آینده درباره آنچه قبلاً اتفاق افتاده، هیچ ایده‌ای ندارند.

ولی گفتن این واقعیت از قبول آن به‌مراتب سخت‌تر است. خاطرات و مخصوصاً اشتباهات، عادت بدی دارند! آن‌ها در بدترین زمان ممکن خود را بازآفرینی می‌کنند. بنابراین بسیار مهم است که مشتری خود را وادار کنید که بدون توجه به آنچه در گذشته رخ داده، هر فرصتی را به چشم یک موفقیت بالقوه ببیند.

به‌عنوان یک کوچ سخنرانی با تمرکز بر این سه توصیه می‌توانید از همان ابتدا در مشتری نسبت به خودش و همین‌طور فرایند کوچینگ احساس خوبی خلق کنید. این تمرکز می‌تواند تفاوت محسوسی در پایگاه مشتریان شما ایجاد کند. مشتریانی که بعد از جلسه اول کماکان به حضور در جلسات ادامه می‌دهند؛ یا مشتریانی که بعد از چند جلسه دیگر به شما مراجعه نمی‌کنند.

سؤالات متداول

در انتها به‌عنوان حُسن ختام آنچه را در این راهنما آمد در قالب چند پرسش و پاسخ مرور می‌کنیم.

کوچ سخنرانی به چه کسی گفته می‌شود؟

کوچ سخنرانی فردی است که از طریق آموزش به افراد و گروه‌ها کمک می‌کند تا بتوانند در جمع صحبت کنند. یک کوچ اعتمادبه‌نفس و مهارت سخنوری فرد را در مقابل جمع افزایش می‌دهد. کوچینگ سخنرانی می‌تواند به‌صورت فردی، گروهی، سمیناری یا کارگاهی انجام شود.

کوچ سخنرانی چه کارهایی انجام می‌دهد؟

یک کوچ خوب ضمن اینکه فرد را قادر می‌سازد تا بر ترس از سخنرانی غلبه کند، اعتمادبه‌نفس لازم برای موفقیت را در او ایجاد می‌کند. به عبارت دیگر، یک کوچ سخنرانی می‌تواند عزت‌نفس و توانایی فرد در برقراری ارتباط مؤثر با دیگران را به شکل چشمگیری ارتقا دهد.

چرا باید از کوچ سخنرانی کمک بگیرم؟

اگر اعتمادبه‌نفستان آن‌قدر که باب میلتان باشد بالا نیست کوچ سخنرانی می‌تواند در حل این مشکل کمکتان کند. سخنرانی در جمع مطمئناً یکی از ترسناک‌ترین مأموریت‌هایی است که باید با آن روبرو شوید. بنابراین با کسب آمادگی برای یک سخنرانی موفق نه‌تنها سخنور و مجری بهتری می‌شوید بلکه با ترس‌هایتان در عرصه‌های دیگر زندگی نیز آسان‌تر روبرو خواهید شد.

چطور یک کوچ سخنرانی شوم؟

یک کوچ موفق به افراد یاد می‌دهد که علی‌رغم ترس از سخنرانی در جمع، این کار را به‌خوبی انجام دهند. چنین فردی روش غلبه بر ترس را می‌داند و به‌واسطه این آگاهی به افراد کمک می‌کند تا خود را به بهترین، مطمئن‌ترین و قدرتمندترین شکل ممکن به دیگران عرضه کنند. کوچ سخنرانی با بهره‌گیری از بهترین عناصر نوشتاری، بازیگری و طیف گسترده‌ای از مهارت‌های دیگر به مشتریان کمک می‌کند تا واضح و مطمئن صحبت کنند. برای تبدیل شدن به یک کوچ سخنرانی ابتدا باید بدانید که به چه عناصری نیاز دارید؟ ما در این راهنما سعی کردیم تا به این سؤال پاسخ جامع و مناسبی دهیم.

تماس با ما

تهران - میدان ونک - انتهای خیابان بیستم گاندی ، ساختمان 110 گاندی ، واحد 5

اینستاگرام مدرسه سخن : madresah_sokhan@

ایمیل: faribaolumi@gmail.com

تلفن: 02188192019   همراه : 09120809040

وبسایت:sokhanvari.com

جهت دریافت کروکی مدرسه سخن روی لوگو بالا کلیک کنید.